Islak saç modeli nasıl uygulanır?

 Islak görünümlü saç trendi aslında bize çok uzak değil. Islak görünümlü saç trendi geri dönüyor hem de yenilenerek!  Bu saç trendini ilk uygulayan tabii ki şimdiden müzik dünyasında efsaneleşen isimlerden biri, süper kadın Beyoncé! 2014 Grammy performansındaki küt, dalgalı ve ıslak saçlarına hayran olduk. Moda haftalarında her uzunlukta ve her model saçta değişik yorumlanarak uygulanan […]

  • 15PAYLAŞIM
  • 1523OKUMA

 Islak görünümlü saç trendi aslında bize çok uzak değil. Islak görünümlü saç trendi geri dönüyor hem de yenilenerek! 

Bu saç trendini ilk uygulayan tabii ki şimdiden müzik dünyasında efsaneleşen isimlerden biri, süper kadın Beyoncé! 2014 Grammy performansındaki küt, dalgalı ve ıslak saçlarına hayran olduk.

Moda haftalarında her uzunlukta ve her model saçta değişik yorumlanarak uygulanan ıslak saç modelleri de dikkatimizi çekenler arasındaydı.

İşte podyumdan önce Beyoncé’nin saçlarına ve şimdi de bizimkilere sıçrayacak olan ıslak saç trendi!

En iyi ıslak saç görünümüne sahip olmak istiyorsanız saçınızın dokusuyla oynamamanız gerekir. 

Yani saçınız kıvırcıksa ya da düzse saçınızın doğal şeklini değiştirmeye çalışmamalısınız. Islak saç görünümü için saçınızın uzun ya da kısa olması bir fark yaratmıyor. 

Bu görünümü elde etmek için önce saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızı çok fazla ovalamadan, bir havluyla kurulayın. Saçlarınızdaki fazla sudan kurtulduğunuzda, ıslak saç görünümünü yaratacak saç ürünlerini uygulayın.

Saç waxı, jöle ya da köpük hangi ürünü saçınıza uygulamayı seviyorsanız onu kullanın. 

Önemli olan ıslak görünüm yaratacak olan ürünleri saç derinize değil yalnızca saçlarınıza uygulamanız.

Saç diplerinize çok fazla jöle benzeri şekillendirici ürün uygularsanız, saçlarınız ipeksi değil, yağlı ve yıkanmamış gibi görünecektir. 

Eğer saçlarınıza biraz da şekil vermek istiyorsanız, ıslak görünüm yaratcak ürünle birlikte saçınıza doku kazandıran sprey ya da saç kremi tarzı bir ürün de kullanabilirsiniz.

Kısa saçlarda ıslak görünüm!

Kısa saçlarda en kolay uygulanan ıslak saç modeli arkaya doğru yatırılan saç stilidir. Bu maskülen saç stili duruşunuza sert bir hava katmak için ideal. 

Atrıca saçlarınızı asimetrik bir şekilde arkaya doğru tarayabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz ürünü seçin ve saç diplerinize gelmeyecek şekilde saçınıza sürün. Saçlarınızı arkaya doğru tararken, asimetrik bir şekil yaratın. 

Durulanmayan saç nemlendiricilerinin yarattığı mucizeleri hepimiz biliyoruz. Saçlarınız ilk aşamada ıslak olsa da zaman geçtikçe kuruyacak ve nemsiz kalacak. Bunun önüne geçmek için saçlarınıza ıslak görünüm veren ürünlerden uygulamadan önce mutlaka durulanmayan nemlendiricilerden sürün.

Eğer saçlarınıza hacim vermek istiyorsanız, saç buklelerini şekillendiren kremleri kullanabilirsiniz fakat saç diplerinize uygulamamaya dikkat edin. Tıpkı jöle ve benzeri ürünlerde olduğu gibi direk saç derisine temas eden ürünler saçlarınızın kötü görünmesine neden olur. 

Eğer dalgalı bir görünüm istemiyorsanız, o halde tam tersi etki yaratan düzleştirici etkili saç kremlerini tercih edebilirsiniz. 

Eğer ıslak görünümlü saçlarla çok maskülen bir havaya büründüğünüzü düşünüyorsanız, makyajınızda kırmızı ruj ve smokey eye denilen dumanlı göz makyajını tercih edin. Size kadınsı ve seksi bir görünüm verecek.

Orta boy saçlarda ıslak görünüm

Eğer orta boy saçlarınız varsa birçok farklı stili deneyebilirsiniz. Islak at kuyruğu ya da baştan aşağı ıslak görünümlü saçlar çok hoş olabilir. Kısa saçlarda saçın tümünde ıslak görünüm yaratabilirsiniz fakat orta boy saçlarda iki dokunun karıştırılması daha iyi bir sonuç verir. 

Orta boy saçların üst kısımlarına ıslak görünüm veren ürünler uygulamak ve uçlarda ise farklı dokular yaratmak çok hoş bir saç stili elde etmenize yardımcı olabilir.

Saçlarınızın uçlarını maşayla hafifçe dalgalandırırken üst kısımlara ıslak bir görünüm verin ve düzgün durması için hafifçe parmak uçlarınızla arkaya doğru tarayın.

Makyajınızda ise bronzlaştırıcı ürünlere ve doğal görünümlere yönelin. Eğer gözlerinize yoğunlaşmak istiyorsanız siyah kalemlerle smokey eye efekti yapabilirsiniz. 

Uzun saçlarda ıslak görünüm
Uzun saçlara sahip kadınlar rahatlıkla ıslak görünümlü topuzları deneyebilir. Saça parlaklık veren ürünleri nemli saçlarınızda parmak uçlarınızla uygulamanız yeterli.

Dalgalı bir görünüm için, saçlarınızdaki dalgaları belirginleştirecek bir ürün kullanın. Geniş uçlu fırçalarla saçınızı tarayın ve ellerinizle ovuşturarak şekil verin. 

Eğer saçlarınızın dümdüz bir dokusu varsa, biraz volüm kazandırmak için saç kabartıcı köpükleri kullanabilirsiniz. 

Uzun saçlarda ıslak görünüm yaratmanın sırrı, asla tüm saça ıslak bir görünüm vermeye çalışmamaktır. Saçınıza hangi saç stilini uygularsanız uygulayın yalnızca bir bölge belirleyin ve ıslak görünüm veren ürünleri o bölgede kullanın. Farklı dokuları karıştırabilir, ilgi çekici saç modelleri elde edebilirsiniz.