Işıl ışıl bir cilt için inci tozu maskesi

Pahalı kremler ve cilt bakımlarından alamadığın sonucu inci tozu maskesiyle sağlaman mümkün.

  • 100PAYLAŞIM
  • 16674OKUMA

Kadınların vazgeçilmez aksesuarı, zarafetin simgesi inci, tozuyla da mucizeler yaratıyor.

İnci tozunun içerisinde bulunan doğal mineraller, cilde nüfuz ediyor ve hücrelerinin yenilenmesini sağlıyor.

İnci tozu maskelerini düzenli olarak uygularsan, cildindeki kırışıkların azaldığını, lekelerinin hafiflediğini, cildinin temizlendiğini ve daha gergin bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksin.

İnci tozu maskesi 1

Bir tatlı kaşığı inci tozunu 1 tatlı kaşığı süt ile karıştır. Ardından yüzüne ve boynuna uygula. Kuruduktan sonra bol su ile yıkayabilirsin. Bu maskeyi haftada iki kez uygularsan, cildindeki lekelerinin azaldığını fark edeceksin.

İnci tozu maskesi 2

İki tatlı kaşığı inci tozu ile 1 yumurtanın akını köpük kıvamına gelinceye kadar karıştır. Elde ettiğin karışımı yüzüne ve boyun bölgene uygula. Maskenin cildine derinlemesine nüfus etmesi için 15 dakika kadar bekletebilirsin. Yumurta akı ile birleşen inci tozu, cildini gererek daha diri görünmesini sağlar. Düzenli olarak haftada iki kez uygulayabilirsin.

İnci tozu maskesi 3

Zeytinyağının cildi onarıcı etkisi bilinen bir gerçek. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile 1 tatlı kaşığı inci tozunu koyu bir kıvam elde edene kadar karıştır. Yüzüne ve boyun bölgene uygula. Kuruduktan sonra yıkayabilirsin. Haftada 2 kez uyguladığında cildinin toparlandığını hissedeceksin.

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

19621

Güneş yanığı için doğal maske tarifleri

Bronz bir tene sahip olmak uğruna cildinde güneş yanıkları oluştuysa, cildi yatıştıran ve oluşan tahribatı iyileştiren güneş yanığı maskelerinden faydalanabilirsin.

30863

Pürüzsüz bir cilt için 5 doğal yöntem

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Evdeki malzemelerle kendine doğal cilt bakımı yapabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

45486

Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri

Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri ile hem daha genç görünebilir hemde kırışıklarını ortadan kaldırabilirsin.

36761