Işıl ışıl bir cilt için inci tozu maskesi

Pahalı kremler ve cilt bakımlarından alamadığın sonucu inci tozu maskesiyle sağlaman mümkün.

  • 323PAYLAŞIM
  • 33825OKUMA

Kadınların vazgeçilmez aksesuarı, zarafetin simgesi inci, tozuyla da mucizeler yaratıyor.

İnci tozunun içerisinde bulunan doğal mineraller, cilde nüfuz ediyor ve hücrelerinin yenilenmesini sağlıyor.

İnci tozu maskelerini düzenli olarak uygularsan, cildindeki kırışıkların azaldığını, lekelerinin hafiflediğini, cildinin temizlendiğini ve daha gergin bir görünüme kavuştuğunu fark edeceksin.

İnci tozu maskesi 1

Bir tatlı kaşığı inci tozunu 1 tatlı kaşığı süt ile karıştır. Ardından yüzüne ve boynuna uygula. Kuruduktan sonra bol su ile yıkayabilirsin. Bu maskeyi haftada iki kez uygularsan, cildindeki lekelerinin azaldığını fark edeceksin.

İnci tozu maskesi 2

İki tatlı kaşığı inci tozu ile 1 yumurtanın akını köpük kıvamına gelinceye kadar karıştır. Elde ettiğin karışımı yüzüne ve boyun bölgene uygula. Maskenin cildine derinlemesine nüfus etmesi için 15 dakika kadar bekletebilirsin. Yumurta akı ile birleşen inci tozu, cildini gererek daha diri görünmesini sağlar. Düzenli olarak haftada iki kez uygulayabilirsin.

İnci tozu maskesi 3

Zeytinyağının cildi onarıcı etkisi bilinen bir gerçek. 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile 1 tatlı kaşığı inci tozunu koyu bir kıvam elde edene kadar karıştır. Yüzüne ve boyun bölgene uygula. Kuruduktan sonra yıkayabilirsin. Haftada 2 kez uyguladığında cildinin toparlandığını hissedeceksin.

Saç maskesi tarifleri

Saç bakımı için pahalı kozmetik malzemelerine başvurmak yerine, evde yapabileceğin saç maskesi tarifleri ile hem bütçeni koruyabilir, hem de daha etkili bir saç bakımı yapabilirsin.

19065