Hindistan cevizi yağının 9 farklı kullanım alanı

Hindistan cevizi yağı son zamanlarda güzellik dünyasının yükselen yıldızı...

  • 39PAYLAŞIM
  • 6521OKUMA

Hindistan cevizi yağı, yaşlanma karşıtı etkilerinden makyaj temizliğine kadar pek çok alanda doğal bakım imkanı sunuyor.

İşte hindistan cevizi yağının 11 farklı kullanım alanı:

Makyajını temizle

Hindistan cevizi yağını oda sıcaklığında erittikten sonra, pamuk yardımıyla makyajını temizleyebilirsin. Suya dayanıklı makyaj ürünlerini cildinden bir çırpıda çıkardığını göreceksin.

Saç bakımı

Duşa girmeden önce saçlarına bir miktar hindistan cevizi uygularsan, saç kremi kullanmana bile gerek kalmayacak. Eğer saçların çok kuruysa yıkandıktan sonra da çok az miktarda saç uçlarına uygulayabilirsin. Hindistan cevizi yağını buklelerini dizginlemek için de kullanabilirsin.

Nem maskesi

Hem vücut hem de cilt bakımında nem maskesi olarak kullanabilirsin. Özellikle diz, dirsek, el ve ayaklar için muhteşem bir nemlendirici.

Peeling

Hindistan cevizi yağının içerisine bir miktar esmer şeker ekle ve karıştır. Ardından yüzüne hafif dairesel hareketlerle uygula. 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsin.

Maniküründe kullan

Manikür yaparken kütikil yağı olarak kullanabilirsin. Aynı zamanda tırnaklarının güçlenmesine de yardımcı olacak.

Dudak balmı

Oda sıcaklığında yarı katı hale gelen yağı dudak balmı olarak kullanabilirsin. Üstelik küçük bir kutuda her yere taşıyabilirsin.

Doğal deodorant

Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan laurik asitler, vücudunda ter kokusunu engeller. Böylelikle hem cildin kimyasala maruz kalmaz hem de mis gibi kokarsın.

Yaşlanma karşıtı

Her yerde rahatlıkla bulabileceğin bu mucizevi yağ yaşlanmayı da geciktiriyor. Vücudunda antioksidan seviyesini artırdığı ve stresi azalttığı için yaşlanma sürecini de yavaşlatıyor.

Detoks etkili

Sabah kahvaltısında kırmızı meyvelerle birlikte tüketeceğin bir yemek kaşığı hindistan cevizi anti-aging kremleri kadar başarılı sonuçlar veriyor.

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45490

Jojoba yağının güzelliğe katkısı

Cilt bakımında önemli rol oynayan jojoba yağı, kozmetik sektörünün de yeni gözdesi durumunda...

1068

30’lu yaşlara gelmeden hayatından çıkarman gereken 5 alışkanlık

Hayatındaki bazı alışkanlıklar cilt sağlığını olumsuz etkiliyor olabilir. Bu alışkanlıkları 30 'lu yaşlara gelmeden önce bırakırsan sağlıklı ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

2517

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

3696