Hindistan cevizi yağının 9 farklı kullanım alanı

Hindistan cevizi yağı son zamanlarda güzellik dünyasının yükselen yıldızı...

  • 39PAYLAŞIM
  • 6451OKUMA

Hindistan cevizi yağı, yaşlanma karşıtı etkilerinden makyaj temizliğine kadar pek çok alanda doğal bakım imkanı sunuyor.

İşte hindistan cevizi yağının 11 farklı kullanım alanı:

Makyajını temizle

Hindistan cevizi yağını oda sıcaklığında erittikten sonra, pamuk yardımıyla makyajını temizleyebilirsin. Suya dayanıklı makyaj ürünlerini cildinden bir çırpıda çıkardığını göreceksin.

Saç bakımı

Duşa girmeden önce saçlarına bir miktar hindistan cevizi uygularsan, saç kremi kullanmana bile gerek kalmayacak. Eğer saçların çok kuruysa yıkandıktan sonra da çok az miktarda saç uçlarına uygulayabilirsin. Hindistan cevizi yağını buklelerini dizginlemek için de kullanabilirsin.

Nem maskesi

Hem vücut hem de cilt bakımında nem maskesi olarak kullanabilirsin. Özellikle diz, dirsek, el ve ayaklar için muhteşem bir nemlendirici.

Peeling

Hindistan cevizi yağının içerisine bir miktar esmer şeker ekle ve karıştır. Ardından yüzüne hafif dairesel hareketlerle uygula. 15 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsin.

Maniküründe kullan

Manikür yaparken kütikil yağı olarak kullanabilirsin. Aynı zamanda tırnaklarının güçlenmesine de yardımcı olacak.

Dudak balmı

Oda sıcaklığında yarı katı hale gelen yağı dudak balmı olarak kullanabilirsin. Üstelik küçük bir kutuda her yere taşıyabilirsin.

Doğal deodorant

Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan laurik asitler, vücudunda ter kokusunu engeller. Böylelikle hem cildin kimyasala maruz kalmaz hem de mis gibi kokarsın.

Yaşlanma karşıtı

Her yerde rahatlıkla bulabileceğin bu mucizevi yağ yaşlanmayı da geciktiriyor. Vücudunda antioksidan seviyesini artırdığı ve stresi azalttığı için yaşlanma sürecini de yavaşlatıyor.

Detoks etkili

Sabah kahvaltısında kırmızı meyvelerle birlikte tüketeceğin bir yemek kaşığı hindistan cevizi anti-aging kremleri kadar başarılı sonuçlar veriyor.

Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

543

Mutfağında bulunan 5 doğal güzellik ürünü

Mutfağında bulunan 5 malzeme ile güzelliğine katkıda bulunabilirsin.

837

Gözeneklerin sıkılaşması için 3 doğal yöntem

Geniş gözenekler cildini kusurlu, donuk ve pürüzlü gösterir. Gözenekler genetik olsa da bu görünümü azaltmak mümkün.

1306

Traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları

Traş sonrası kızarıklık ve iltihaplanma sorunu yaşıyorsan bu önerilerimiz tam sana göre… İşte, traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları...

193