Hassas ciltler için 6 bakım önerisi

Soğuğa ve sıcağa karşı aşırı duyarlı, çabuk kızaran hassas bir cilde sahipsen, bu sorunları nötralize edecek bakım önerilerine ihtiyacın var.

  • 207PAYLAŞIM
  • 34720OKUMA

Termal sulardan faydalan

Cildindeki kızarıklığın nedeni; cilt damarlarının aşırı duyarlı olmasından kaynaklanıyor. Hassas bir cilde sahipsen tatil tercihini termal otellerden yana kullanabilirsin. Çünkü termal su, ciltteki tahrişi gideriyor ve kızarıklıkları geçiriyor. Her gün kızarıklık karşıtı nemlendirici kullanmayı da ihmal etmemelisin.

Ürünlerin içeriğine dikkat et

Cilt bakım ürünlerinin parfüm içermediğine emin olmalısın. Ayrıca aromatik yağlar, alkol, mentol, nane özleri ve kurutucu kil maskeleri gibi kan akışını hızlandıran kimyasallardan da uzak durmalısın. Aldığın ürünü vücuduna ya da yüzüne uygulamadan önce küçük bir noktada denemeyi ihmal etmemelisin.

Güneş ışınlarına karşı önlem al

Özellikle yaz aylarında güneş, cildindeki kan damarlarının genişlemesine sebep olarak yangı yapabilir. Bu yüzden her gün düzenli güneş koruyucu kullanmalı ve cildini olabildiğince serin tutmalısın.

Kimyasallardan uzak dur

Hassas cilde sahipsen, deterjanların içerisinde bulunan kimyasallar cildinin tahriş olmasına neden olabilir. Bu nedenle bitkisel ve kokusuz deterjanlar tercih etmelisin.

Doğal maskeler

Hassas ciltler için meyan kökü ve yeşil çay içeren doğal maskeler ideal seçim olur. Yüz maskelerini uygularken cildine baskı yapmamalı ve soğuk, nemli ve yumuşak bir pamuk yardımıyla temizlemelisin. Silmeden önce ıslak kompres uygulayarak maskenin yumuşayıp çözülmesini de sağlayabilirsin.

Buhar bakımı

Haftada bir ya da iki gün yüzüne buhar bakımı uygulayabilirsin. Bir buhar makinesinin ürettiği serin buhara yüzünü 6-7 dakika tutarak nem takviyesi yapabilirsin. Aynı etkiyi soğuk ve nemli bir kompresi yüzüne yerleştirerek de yaratabilirsin.

Pürüzsüz bir cilt için 5 doğal yöntem

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Evdeki malzemelerle kendine doğal cilt bakımı yapabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

45420

Yüz serumu kullanımı ve önerileri

Yüz serumları, anti-aging özellikleriyle ile günlük cilt bakımının en büyük tamamlayıcıları... Cildin daha güzel ve daha genç görünmesini sağlayan yüz serumları, cildi derinlemesine besler ve cilt so

11746

Hindistan cevizi yağının 9 farklı kullanım alanı

Hindistan cevizi yağı son zamanlarda güzellik dünyasının yükselen yıldızı...

6972

Doğal güzellik sırları

Evde uygulayabileceğin doğal güzellik sırları ile sağlıklı bir cilde ve ışıl ışıl saçlara sahip olabilirsin.

39918