Hamile anneler için 10 güzellik önerisi

Hamile bir anneysen vücudundaki hormonların alt üst oluşunun güzelliğine nasıl etki edeceği konusunda endişeye kapılmış olabilirsin. Endişe etmekte haklısın. Çünkü her kadının hormonal düzeni farklı olduğu için hamilelikleri de farklı olur.

  • 39PAYLAŞIM
  • 6388OKUMA

Dünyaya bebek getirecek olmanın verdiği heyecanla hamilelik kadınlara doğal bir güzellik getirir. Ancak bazen değişen hormonlar nedeniyle güzelliğinin olumsuz etkilendiğini düşünebilirsin. Hamilelik boyunca kullanacağın bazı ipuçlarıyla hem sağlığını hem de güzelliğini koruyabilirsin.

Bol bol su iç

Hamilelik sırasında hem sağlığın hem de güzelliğin için bol bol su tüketmen gerekiyor. Böylelikle vücudundaki tüm toksinlerin atılmasını sağlayabilirsin. Ayrıca bol su tüketmek, bebeğinin içinde büyüdüğü amniyo sıvısının doğru miktarda kalmasına da yardımcı olur.

Doğru gıdayı seç

Hamilelik sırasında tüketeceğin gıdalar konusunda çok daha dikkatli olmalısın. Tabii ki sağlıklı diyet tablosu oluşturmak için mutlaka doktorundan yardım almalısın. Hangi tür gıdaları tüketmen gerektiğini belirlemeli ve bu listeye harfiyen uymalısın. Bu hem bebeğinin sağlığına hem kendi sağlığına hem de güzelliğine büyük katkı sağlar.

Düzenli uyku

Özellikle hamileliğinin ilk üç ayında kendini çok yorgun ve bitkin hissedersin. Bu nedenle düzenli uyku dinlenmen için büyük önem taşıyor. Çünkü vücudun kendisini ancak dinlenirken yeniler. Tabii ki uyurken vücut duruşunu da doğru konumlandırmalısın.

Doğru kiloda kalmak

Hamilelik sırasında tabii ki kilo almak doğaldır. Ancak hamileliği istediğin her şeyi bol bol tüketebileceğin bir dönem olarak görmemelisin. Hamilelik sürecinde hatalı şekilde alınan kilolar, hem güzelliğini hem de sağlığını olumsuz etkiler. Güzelliğinden ödün vermek istemiyorsan hamileliğin boyunca doktorunun verdiği diyete bağlı kalmalısın.

Egzersiz yap

Hamileyken egzersiz yapman kilo kontrolünü, sağlığını ve tabii ki güzelliğini etkileyecektir. Hamilelik döneminde yoga kurslarına ya da özel olarak doğum öncesi için düzenlenen kurslara katılarak fiziğini nasıl koruman gerektiğini öğrenebilirsin.

Hamilelik izlerini önle

Hamilelik sonrasında doğum izlerinden yakınmak istemiyorsan, doktoruna danışarak belirlediği bir doğum izi kremini kullanabilirsin. Bu kremi karın bölgene hafif şekilde masaj yaparak her gün kullanmalısın. Ayrıca doğum izlerini önlemek için koşmayı ve zıplamayı bırakman gerekebilir.

Karnını saklama

Bebeğini taşıdığın karnın belli oldukça sana doğal bir güzellik ve şirinlik verir. Bu nedenle büyüyen karnını saklamana gerek yok. Dışarı çıkarken karnının büyüdüğünü belli edecek giysiler giymelisin. Bu aynı zamanda güzelliğin konusunda kendine güvenini de artırır.

Cilt bakımına dikkat et

Hamilelik sırasında yapacağın güzellik bakımları cilt bakımını da içermeli. Ancak bu cilt bakımı malzemeleri bitkisel ve doğal ürünlerden oluşmalı. Hormonlardaki değişiklikler nedeniyle cildinde bazı hasarlar oluşabilir. Hamileyken cilt tipine uygun ürünler kullanmaya özen göstermelisin.

Makyaj yapmayı ihmal etme

Hamilelik sürecinde göz altı torbaların daha belirginleştiyse ya da hormon değişiklikleri nedeniyle vücudunda bazı lekeler oluşmaya başladıysa uygun makyaj teknikleri ile kapatabilirsin. Ancak kullanacağın makyaj ürünlerinin kimyasal içermediğine emin olmalısın.

Rahatlamayı unutma

Hamilelikte güzelliğini korumak için mümkün olduğunca rahat olmalısın. Vücudunu nefes teknikleriyle gevşetmeli ve her fırsatını bulduğunda mutlaka uzanarak dinlenmelisin. Hamilelik stesli olabilir, ancak bu stresin seni esir almasına izin vermemelisin. Hamilelik sürecin ne kadar rahat geçerse o kadar güzel görünürsün.

Hamile kıyafeti seçimi için 4 öneri

Hamile kıyafeti seçerken dikkat etmen gereken bazı önemli noktalar var. Hamilelik dönemi boyunca vücuduna uygun, rahat ve sağlıklı kıyafetler seçmelisin.

25260

Hamilelikte yapılması ve yapılmaması gerekenler

Tüm anne adayları için hamilelikte yapılması ve yapılmaması gerekenler mevcut. Tabii bir de komşulardan, yakınlarından ve aile bireylerinden gelen tavsiyeler var. Unutmamalısın ki hamilelik sürecinde

24031

Hamilelikte sivilcelenmeyi önlemek için 7 öneri

Hamilelikte sivilcelenmenin neden arttığı ve nasıl tedavi edileceği anne adaylarının en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi.

7686

Hamile eşlere nasıl davranılmalı?

Hamilelik, zor bir süreçtir. Dokuz ay bir bebeği karnında taşımak, duygusal değişiklikleri, endişeleri, ağrıları ve çok sayıda sorunu beraberinde getirir. İşte bu dönemde eşler de hamile anne adayları

753