Güzelliğin için 8 yoğurt maskesi tarifi

Yoğurt maskesi tarifleri ile yüzünde harikalar yaratabilirsin.

  • 232PAYLAŞIM
  • 38857OKUMA

Yoğurt, içerdiği B12 vitamini ve laktik asit sayesinde cildinin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. Cilt bakım rutinine ekleyeceğin yoğurt maskeleri ile kırışıklarla mücadele edebilir, sağlıklı ve ışıltı bir cilde sahip olabilirsin.

Pratik yoğurt maskesi

Yüz maskeleri için fazla vakit ayıramıyorsan bu tarif tam sana göre…. 1 kaşık doğal yoğurdu tüm yüzüne ve boynuna uygula. 15 dakika kadar beklettikten sonra soğuk suyla yıkayabilirsin. Bu maskeyi haftada 4 kez yapabilirsin.

Lekelere karşı yoğurt maskesi

Yüzünde oluşan lekeler için yoğurt maskesi çok etkilidir. 1 adet limonun suyu ile bir miktar yoğurdu karıştır. Elde ettiğin yüz maskesini cildindeki lekeli bölgelere uygulayabilirsin.

Nemlendirici etkili yoğurt maskesi

Bir çay kaşığı yoğurdu aynı miktarda zeytinyağı ve avokado içi ile karıştır. Yüzünde kalın bir tabaka oluşacak şekilde uygula. 15 dakika beklettikten sonra maskeyi ılık suyla yıkayabilirsin. Cildin çok kuruysa bu maskeyi haftada 2 kez yapabilirsin.

Yaşlanma karşıtı yoğurt maskesi

Bir miktar yoğurdu aynı miktarda zeytinyağı ile karıştırdığında yaşlanma belirtilerini geciktirme de yardımcı olur. Cildinin erken yaşlanmasını önlemek istiyorsan bu maskeyi mutlaka denemelisin.

Üç etkili yoğurt maskesi

Yarım muzu ezerek 1 küçük kase yoğurt ile karıştır. Ardından 1 çay kaşığı bal ekle. Karışımı yüzüne sür ve 20 dakika beklettikten sonra soğuk suyla yıka. Bu maske hem kırışıklarla savaşır hem cildinin sarkmasını önler hem de daha gergin bir cilde kavuşmanı sağlar.

Yenileyici yoğurt maskesi

Yüzündeki ölü deriden kurtulmak için, salatalık ve yoğurt ile bir maske hazırlayabilirsin. Rendelenmiş salatalığı bir miktar yoğurt ile karıştır. Yaklaşık olarak 15 dakika bekledikten sonra yüzünü yıkayabilirsin.

İpeksi bir cilt için yoğurt maskesi

Yoğurda ekleyeceğin yarım çay kaşığı papatya yağı eşliğinde hazırlanan bu maske, pürüzsüz ve ipeksi bir cilde sahip olmanı sağlar.

Parlaklık veren yoğurt maskesi

Bir çay kaşığı yoğurdu aynı miktarda yulaf ezmesi ve bal ile karıştır. Elde ettiğin yüz maskesini cildine ince bir tabaka halinde uygula. 15 dakika kadar beklettikten sonra önce ılık sonra soğuk suyla yüzünü yıkayabilirsin.

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

798

Kalın kaşlar için doğal maske tarifleri

Doğal maske tarifleri ile gür ve dolgun kaşlara sahip olabilirsin.

1327

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

959

En iyi 10 yüz maskesi

Cilt tipine en uygun yüz maskelerini keşfetmek için seçtiğimiz yüz maskesi markalarına göz atabilirsin.

1257