Güzel saçlarla sabah uyanmanın 5 sırrı

Güzel saçlarla sabah uyanmak aslında bir tesadüf değil. Güne mükemmel saçlarla başlamak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsin.

  • 8PAYLAŞIM
  • 1299OKUMA

Güzel saçlarla sabah uyanmak aslında bir tesadüf değil. Güne mükemmel saçlarla başlamak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsin.

Duş zamanı

Duş için en uygun zaman akşam saatleridir. Çünkü sabah alelacele aldığın duş, hem kabaran saçlara hem de istediğin şekli vermek için saatlere mal olur.

Kararlı ol

Saçına ne yapmak istediğine akşamdan karar vermeli ve ona göre şekillendirmelisin. Dalgalı saçla uyanmak istiyorsan saçlarını örerek uyuyabilirsin. Eğer düz saçtan vazgeçemiyorsan o halde şaçını tek tarafa toplamalı ve tel tokalarla sabitlemelisin.

Taraktan uzaklaş

Güzel saçlarla uyanmanın sırrı, sabahları taraklardan suretle uzaklaşmanı gerektiriyor. Saçlarına bu kötülüğü yaparsan tüm gün elektrikli saçlarla gezmeye maruz kalabilirsin.

Ertesi gün saçı

Her gün duş almak fazlasıyla yorucu olmakla beraber, saçların için de bir o kadar yıpratıcı. Ertesi gün saçının tek sırrı ise, tabii ki saçı yıkamamak. Saç kökleri ertesi gün biraz yağlandığı için farklı stilleri de saçında kolaylıkla deneyebilirsin.

Çarşaf seçimi

Saten veya ipek çarşaflar gece saçının birbirine karışmasını ve saçlarının kırılmasını engeller. Daha güzel saçlarla uyanmak için kendine ve saçlarına layık olan çarşafları tercih etmelisin.

Saça hacim kazandırma yolları

Şampuan reklamlarındaki hacimli ve dolgun saçlara sahip olmak için saça hacim kazandırma yollarını deneyebilirsin.

840

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

623

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

1054

Saç dökülmesine neden olan 7 şey

Son zamanlarda saç fırçanda çok miktarda saç olduğunu fark ediyorsan saç dökülmesinin nedenleri aşağıda yazanlardan biri olabilir.

1292