Güzel saçlarla sabah uyanmanın 5 sırrı

Güzel saçlarla sabah uyanmak aslında bir tesadüf değil. Güne mükemmel saçlarla başlamak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsin.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1481OKUMA

Güzel saçlarla sabah uyanmak aslında bir tesadüf değil. Güne mükemmel saçlarla başlamak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsin.

Duş zamanı

Duş için en uygun zaman akşam saatleridir. Çünkü sabah alelacele aldığın duş, hem kabaran saçlara hem de istediğin şekli vermek için saatlere mal olur.

Kararlı ol

Saçına ne yapmak istediğine akşamdan karar vermeli ve ona göre şekillendirmelisin. Dalgalı saçla uyanmak istiyorsan saçlarını örerek uyuyabilirsin. Eğer düz saçtan vazgeçemiyorsan o halde şaçını tek tarafa toplamalı ve tel tokalarla sabitlemelisin.

Taraktan uzaklaş

Güzel saçlarla uyanmanın sırrı, sabahları taraklardan suretle uzaklaşmanı gerektiriyor. Saçlarına bu kötülüğü yaparsan tüm gün elektrikli saçlarla gezmeye maruz kalabilirsin.

Ertesi gün saçı

Her gün duş almak fazlasıyla yorucu olmakla beraber, saçların için de bir o kadar yıpratıcı. Ertesi gün saçının tek sırrı ise, tabii ki saçı yıkamamak. Saç kökleri ertesi gün biraz yağlandığı için farklı stilleri de saçında kolaylıkla deneyebilirsin.

Çarşaf seçimi

Saten veya ipek çarşaflar gece saçının birbirine karışmasını ve saçlarının kırılmasını engeller. Daha güzel saçlarla uyanmak için kendine ve saçlarına layık olan çarşafları tercih etmelisin.

Yıpranmış saç bakımında yapılan 4 hata

Yıprayan ve kuruyan saçların bir türlü onarılmıyorsa, saç bakımında yaptığın hatalardan kaynaklanıyor olabilir.

315

Saçlar için 3 bahar maskesi tarifi

Bahar maskesi tarifi ile saçlarını kışın yıpratıcı etkilerinde kurtarabilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin.

427

Sağlıklı saçlar için anti aging rehberi

Cildin gibi saçlarının da yaş aldığını biliyor musun? 30'lu yaşlarda saç telleri incelmeye başlıyor, elastikiyetini yavaş yavaş kaybediyor, kolay kırılıyor ve daha çok dökülüyor. Daha güçlü saçlara sa

749

En iyi 5 saç bakım ürünü

Cildimize gösterdiğimiz ilgi ve önemi saçlarımıza da göstermeliyiz. Aksi halde mısır püskülüne dönmüş saçlarla karşılaşabiliriz.

840