Güzel saçlarla sabah uyanmanın 5 sırrı

Güzel saçlarla sabah uyanmak aslında bir tesadüf değil. Güne mükemmel saçlarla başlamak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsin.

  • 11PAYLAŞIM
  • 1736OKUMA

Güzel saçlarla sabah uyanmak aslında bir tesadüf değil. Güne mükemmel saçlarla başlamak istiyorsan aşağıdaki ipuçlarını uygulayabilirsin.

Duş zamanı

Duş için en uygun zaman akşam saatleridir. Çünkü sabah alelacele aldığın duş, hem kabaran saçlara hem de istediğin şekli vermek için saatlere mal olur.

Kararlı ol

Saçına ne yapmak istediğine akşamdan karar vermeli ve ona göre şekillendirmelisin. Dalgalı saçla uyanmak istiyorsan saçlarını örerek uyuyabilirsin. Eğer düz saçtan vazgeçemiyorsan o halde şaçını tek tarafa toplamalı ve tel tokalarla sabitlemelisin.

Taraktan uzaklaş

Güzel saçlarla uyanmanın sırrı, sabahları taraklardan suretle uzaklaşmanı gerektiriyor. Saçlarına bu kötülüğü yaparsan tüm gün elektrikli saçlarla gezmeye maruz kalabilirsin.

Ertesi gün saçı

Her gün duş almak fazlasıyla yorucu olmakla beraber, saçların için de bir o kadar yıpratıcı. Ertesi gün saçının tek sırrı ise, tabii ki saçı yıkamamak. Saç kökleri ertesi gün biraz yağlandığı için farklı stilleri de saçında kolaylıkla deneyebilirsin.

Çarşaf seçimi

Saten veya ipek çarşaflar gece saçının birbirine karışmasını ve saçlarının kırılmasını engeller. Daha güzel saçlarla uyanmak için kendine ve saçlarına layık olan çarşafları tercih etmelisin.

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

95421

Saç için ısırgan otu kürü tarifi

Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak istiyorsan ısırgan otu kürünü deneyebilirsin.

28616

Kepek için çözüm önerileri

Kuru, yağlı veya normal saç ayırt etmeden, kadın-erkek fark etmeksizin oluşan kepeğin sonunu hazırlıyoruz. Yıllardır sonu gelmeyen kepek sorununa, önerilerle cevap veriyoruz.

21655

Boyalı saçlar için 12 saç bakım önerisi

Boyalı saçların en büyük problemi, saç renginin zamanla solup canlılığını yitirmesidir.

19443