Göz şekline göre makyaj önerileri

Göz makyajı güzelliğini taçlandırırken bir anda tüm görüntünü de mahvedebilir. Göz makyajını yaparken göz şeklini ön planda tutmalısın.

  • 31PAYLAŞIM
  • 5051OKUMA

Göz şekline göre makyaj önerileri:

Küçük gözler

Küçük gözlere sahipsen, makyaj yaparken gözlerini daha derin göstermeye odaklanmalı ve gözlerinin şeklini vurgulamalısın. Üst göz kapağına doğal tonlarda bir far uygula. Ardından üst kirpiklerinin dibine ince bir eyeliner çek. Göz altına kalem çekerken dışına da uygulamayı unutma. En önemlisi de üst göz kapakların içine kalem çekmek… Maskara seçimin ise kirpiklerini uzun gösteren değil volümlü gösteren olmalı.

Yuvarlak gözler

Yuvarlak gözlere sahipsen, göz makyajını yaparken amacın gözlerine badem göz şekli vermek olmalı. Bunun için gözlerinin altına doğal tonlarda bir far uygula ve göz kapağının dışa doğru olan kısmına koyu renk bir far sür. Eyelinerını uygularken bütün göz kapağına sürmek yerine gözünün ortasından başlayarak küçük bir kuyrukla bitirmelisin.

Düşük gözler

Gözlerinin üstüne pudra uyguladıktan sonra kirpiklerinin dibine göz boyunca ince bir eyeliner çek. Gözünün düşük olan dış kısmına daha koyu bir renk uygulayıp, yukarı ve gözünün dışına doğru yaymaya çalış. Göz altlarına ise dışa doğru kapatıcı uygula. Maskaranı kirpiklerinin sadece iç ve orta kısımlara sür. Alt kirpiklerini de aynı şekilde uygulayabilirsin.

Badem gözler

Badem gözlere sahipsen gündüz makyajında soft renkler, akşam makyajında smokey göz makyajı tercih edebilirsin. Üst göz kapaklarına pudra uygula. Göz kapağının üstüne, kaşına doğru bej far sür. Göz kapağına altın veya koyu sarı tonlarda far sürdükten sonra crease bölgesine koyu renk bir çizgi çekip dikkatlice yaymaya çalış. Göz kaleminle üst göz kapağının dışına kuyruk yapabilirsin.

5 adımda simli göz makyajı

Göz makyajında simleri ve payetleri kullanmanın şimdi tam zamanı. Işıl ışıl bir göz makyajı ile özel davetlerin ve etkinliklerin yıldızı sen olabilirsin.

711

Yaz için renkli rimel önerileri

Günden günde popülerliğini artıran renkli rimel trendi 2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda podyumlardan sokak stiline taşınıyor.

30156

Far sürme teknikleri

Göz makyajının en kolay kısmı far uygulaması gibi gözükse de, far sürme tekniklerini öğrenince fikrin değişebilir.

9370

5 adımda krem far kullanımı

Gözlerini ön plana çıkarmanın en kolay yolu doğru far kullanımıdır. Toz farlara göre krem far kullanımını zahmetli buluyorsan, bu yazıdan sonra fikrin değişecek.

7809