Göz şekline göre makyaj önerileri

Göz makyajı güzelliğini taçlandırırken bir anda tüm görüntünü de mahvedebilir. Göz makyajını yaparken göz şeklini ön planda tutmalısın.

  • 34PAYLAŞIM
  • 5593OKUMA

Göz şekline göre makyaj önerileri:

Küçük gözler

Küçük gözlere sahipsen, makyaj yaparken gözlerini daha derin göstermeye odaklanmalı ve gözlerinin şeklini vurgulamalısın. Üst göz kapağına doğal tonlarda bir far uygula. Ardından üst kirpiklerinin dibine ince bir eyeliner çek. Göz altına kalem çekerken dışına da uygulamayı unutma. En önemlisi de üst göz kapakların içine kalem çekmek… Maskara seçimin ise kirpiklerini uzun gösteren değil volümlü gösteren olmalı.

Yuvarlak gözler

Yuvarlak gözlere sahipsen, göz makyajını yaparken amacın gözlerine badem göz şekli vermek olmalı. Bunun için gözlerinin altına doğal tonlarda bir far uygula ve göz kapağının dışa doğru olan kısmına koyu renk bir far sür. Eyelinerını uygularken bütün göz kapağına sürmek yerine gözünün ortasından başlayarak küçük bir kuyrukla bitirmelisin.

Düşük gözler

Gözlerinin üstüne pudra uyguladıktan sonra kirpiklerinin dibine göz boyunca ince bir eyeliner çek. Gözünün düşük olan dış kısmına daha koyu bir renk uygulayıp, yukarı ve gözünün dışına doğru yaymaya çalış. Göz altlarına ise dışa doğru kapatıcı uygula. Maskaranı kirpiklerinin sadece iç ve orta kısımlara sür. Alt kirpiklerini de aynı şekilde uygulayabilirsin.

Badem gözler

Badem gözlere sahipsen gündüz makyajında soft renkler, akşam makyajında smokey göz makyajı tercih edebilirsin. Üst göz kapaklarına pudra uygula. Göz kapağının üstüne, kaşına doğru bej far sür. Göz kapağına altın veya koyu sarı tonlarda far sürdükten sonra crease bölgesine koyu renk bir çizgi çekip dikkatlice yaymaya çalış. Göz kaleminle üst göz kapağının dışına kuyruk yapabilirsin.

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2017 yazının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

11291

3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

31980

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?

Sezonun dikkat çeken trendlerinden mavi göz makyajı ile hem modern hem de şık bir görünüm elde edebilirsin. Özellikle kahverengi gözlüler, esmer ve buğday tenliler bu rengi mutlaka denemeliler.

19884

Kahverengi gözler için 4 makyaj önerisi

Göz makyajı şüphesiz her kadın için sihirli değnek görevi görür.

27325