Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine uygun far seçimi ile gözlerinin güzelliğini ve rengini ortaya çıkarabilir; daha anlamlı bakışlara sahip olabilirsin.

  • 71PAYLAŞIM
  • 11802OKUMA

Mavi gözlüler için far seçimi

Gözlerinin rengini ortaya çıkarmak için turuncu tonlarını tercih edebilirsin. Özellikle toprak renklerinden oluşan turuncular grubu; çikolata kahvesi ve bejlerin yanı sıra mandalina rengi gibi daha canlı tonları da içerir. Etkisini artırmak için kahverengi kalemle gözlerinin alt ve üst kenarlarını çizerek göz şeklini belirginleştirebilirsin.

Yeşil gözlüler için far seçimi

Yemyeşil gözlere sahipsen, daha keskin bakışlar için kırmızı paletinden bir renk seçebilirsin. Pembeler ve sıcak lavanta tonları gözlerine en iyi giden renkler arasındadır. Ancak çok canlı renklerden de kaçınmalısın. Yoksa gözlerini ön plana çıkarmak yerine, soluk kalmasına neden olursun.

Kahverengi gözlüler için far seçimi

Kahverengi gözlerinin sıradan olduğunu asla düşünme! Yapman gereken tek şey; mavi renk kullanarak onları ön plana çıkarmak. Kahverenginin kontrastı olan mavi, gözlerini çekici göstermeye yetecek. Zengin bir kobalt, parlak bir gök mavisi veya uçuk bir bebek mavisi de kullanabilirsin.

Ela gözlüler için far seçimi

Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur. Menekşe moru ve mor tonları ise ela gözleri yeşil gibi gösterir ve göz güzelliğini vurgular.

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2017 yazının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

11043

3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

31483

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?

Sezonun dikkat çeken trendlerinden mavi göz makyajı ile hem modern hem de şık bir görünüm elde edebilirsin. Özellikle kahverengi gözlüler, esmer ve buğday tenliler bu rengi mutlaka denemeliler.

19744

Kahverengi gözler için 4 makyaj önerisi

Göz makyajı şüphesiz her kadın için sihirli değnek görevi görür.

27220