Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine uygun far seçimi ile gözlerinin güzelliğini ve rengini ortaya çıkarabilir; daha anlamlı bakışlara sahip olabilirsin.

  • 69PAYLAŞIM
  • 11582OKUMA

Mavi gözlüler için far seçimi

Gözlerinin rengini ortaya çıkarmak için turuncu tonlarını tercih edebilirsin. Özellikle toprak renklerinden oluşan turuncular grubu; çikolata kahvesi ve bejlerin yanı sıra mandalina rengi gibi daha canlı tonları da içerir. Etkisini artırmak için kahverengi kalemle gözlerinin alt ve üst kenarlarını çizerek göz şeklini belirginleştirebilirsin.

Yeşil gözlüler için far seçimi

Yemyeşil gözlere sahipsen, daha keskin bakışlar için kırmızı paletinden bir renk seçebilirsin. Pembeler ve sıcak lavanta tonları gözlerine en iyi giden renkler arasındadır. Ancak çok canlı renklerden de kaçınmalısın. Yoksa gözlerini ön plana çıkarmak yerine, soluk kalmasına neden olursun.

Kahverengi gözlüler için far seçimi

Kahverengi gözlerinin sıradan olduğunu asla düşünme! Yapman gereken tek şey; mavi renk kullanarak onları ön plana çıkarmak. Kahverenginin kontrastı olan mavi, gözlerini çekici göstermeye yetecek. Zengin bir kobalt, parlak bir gök mavisi veya uçuk bir bebek mavisi de kullanabilirsin.

Ela gözlüler için far seçimi

Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur. Menekşe moru ve mor tonları ise ela gözleri yeşil gibi gösterir ve göz güzelliğini vurgular.

5 adımda krem far kullanımı

Gözlerini ön plana çıkarmanın en kolay yolu doğru far kullanımıdır. Toz farlara göre krem far kullanımını zahmetli buluyorsan, bu yazıdan sonra fikrin değişecek.

7896

Göz şekline göre makyaj önerileri

Göz makyajı güzelliğini taçlandırırken bir anda tüm görüntünü de mahvedebilir. Göz makyajını yaparken göz şeklini ön planda tutmalısın.

5285

Far sürme teknikleri

Göz makyajının en kolay kısmı far uygulaması gibi gözükse de, far sürme tekniklerini öğrenince fikrin değişebilir.

9594

5 adımda simli göz makyajı

Göz makyajında simleri ve payetleri kullanmanın şimdi tam zamanı. Işıl ışıl bir göz makyajı ile özel davetlerin ve etkinliklerin yıldızı sen olabilirsin.

879