Gençleştiren anti aging rehberi

Yaşlanmayı geciktirmek için sağlıklı beslenmeli ve anti aging ürünlerden destek almalısın.

  • 70PAYLAŞIM
  • 11753OKUMA

Kırışıklıklara biber

Biber, cilde iyi gelen serbest radikaller ve bol miktarda C vitamini içerir. Cildinde yaşlanmanın etkilerini azaltmak istiyorsan, özellikle sarı biberi beslenme alışkanlığına mutlaka eklemelisin.

Lekelere somon

Cildinde sivilce ve leke oluşumunu engelleyen somon, aynı zamanda içerdiği kimyasallarla genç bir görünüm kazanmana yardımcı olur.

Sarkan cilde yumurta

Cilt sarkmalarını önleyen yumurta, zengin protein kaynağı olması sebebiyle de hücreleri yeniliyor ve kolajen üretimini artırıyor.

Anti aging ürünlerin özellikleri

Yaşlanma karşıtı olan bu ürünler, hyalüronik asit, peptit ve retinol içermeli. Anti aging ürün satın alırken, mutlaka içeriğini incelemeli ve bu üç maddeden en az birinin olmasına özen göstermelisin.

Peptit:

Bu madde hem hücre yenilenmesini hızlandırır hem de kolajen üretimini destekler. Kozmetik ürünlerde genelde sentetik peptitler ya da süt ve soyadan elde edilen peptitler kullanılır.

Retinol:

Retinol A vitaminin türevidir. Cildini siyah noktalardan arındırır, ölü hücrelerden temizler sivilce oluşumunu engeller ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Hyalüronik asit:

Vücudumuzda olan bu bileşen, kolajen üretimini artırarak yaşlanmayı yavaşlatıyor. Ancak yaş ilerledikçe vücut hyalüronik asit üretimini azaltıyor. Bu dönemde hyalüronik asit içeren ürünlerle vücudunda yaşlanma karşıtı etki oluşturabilirsin.

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45493

Jojoba yağının güzelliğe katkısı

Cilt bakımında önemli rol oynayan jojoba yağı, kozmetik sektörünün de yeni gözdesi durumunda...

1071

30’lu yaşlara gelmeden hayatından çıkarman gereken 5 alışkanlık

Hayatındaki bazı alışkanlıklar cilt sağlığını olumsuz etkiliyor olabilir. Bu alışkanlıkları 30 'lu yaşlara gelmeden önce bırakırsan sağlıklı ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

2517

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

3700