Gençleştiren anti aging rehberi

Yaşlanmayı geciktirmek için sağlıklı beslenmeli ve anti aging ürünlerden destek almalısın.

  • 207PAYLAŞIM
  • 21645OKUMA

Kırışıklıklara biber

Biber, cilde iyi gelen serbest radikaller ve bol miktarda C vitamini içerir. Cildinde yaşlanmanın etkilerini azaltmak istiyorsan, özellikle sarı biberi beslenme alışkanlığına mutlaka eklemelisin.

Lekelere somon

Cildinde sivilce ve leke oluşumunu engelleyen somon, aynı zamanda içerdiği kimyasallarla genç bir görünüm kazanmana yardımcı olur.

Sarkan cilde yumurta

Cilt sarkmalarını önleyen yumurta, zengin protein kaynağı olması sebebiyle de hücreleri yeniliyor ve kolajen üretimini artırıyor.

Anti aging ürünlerin özellikleri

Yaşlanma karşıtı olan bu ürünler, hyalüronik asit, peptit ve retinol içermeli. Anti aging ürün satın alırken, mutlaka içeriğini incelemeli ve bu üç maddeden en az birinin olmasına özen göstermelisin.

Peptit:

Bu madde hem hücre yenilenmesini hızlandırır hem de kolajen üretimini destekler. Kozmetik ürünlerde genelde sentetik peptitler ya da süt ve soyadan elde edilen peptitler kullanılır.

Retinol:

Retinol A vitaminin türevidir. Cildini siyah noktalardan arındırır, ölü hücrelerden temizler sivilce oluşumunu engeller ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Hyalüronik asit:

Vücudumuzda olan bu bileşen, kolajen üretimini artırarak yaşlanmayı yavaşlatıyor. Ancak yaş ilerledikçe vücut hyalüronik asit üretimini azaltıyor. Bu dönemde hyalüronik asit içeren ürünlerle vücudunda yaşlanma karşıtı etki oluşturabilirsin.

Denemeniz gereken 3 güzellik trendi

Manuka balından Kore'li kadınların cilt bakım sırlarına kadar şimdi yeni güzellik trendlerini keşfetme zamanı!

1980