Gençleştiren anti aging rehberi

Yaşlanmayı geciktirmek için sağlıklı beslenmeli ve anti aging ürünlerden destek almalısın.

  • 62PAYLAŞIM
  • 10360OKUMA

Kırışıklıklara biber

Biber, cilde iyi gelen serbest radikaller ve bol miktarda C vitamini içerir. Cildinde yaşlanmanın etkilerini azaltmak istiyorsan, özellikle sarı biberi beslenme alışkanlığına mutlaka eklemelisin.

Lekelere somon

Cildinde sivilce ve leke oluşumunu engelleyen somon, aynı zamanda içerdiği kimyasallarla genç bir görünüm kazanmana yardımcı olur.

Sarkan cilde yumurta

Cilt sarkmalarını önleyen yumurta, zengin protein kaynağı olması sebebiyle de hücreleri yeniliyor ve kolajen üretimini artırıyor.

Anti aging ürünlerin özellikleri

Yaşlanma karşıtı olan bu ürünler, hyalüronik asit, peptit ve retinol içermeli. Anti aging ürün satın alırken, mutlaka içeriğini incelemeli ve bu üç maddeden en az birinin olmasına özen göstermelisin.

Peptit:

Bu madde hem hücre yenilenmesini hızlandırır hem de kolajen üretimini destekler. Kozmetik ürünlerde genelde sentetik peptitler ya da süt ve soyadan elde edilen peptitler kullanılır.

Retinol:

Retinol A vitaminin türevidir. Cildini siyah noktalardan arındırır, ölü hücrelerden temizler sivilce oluşumunu engeller ve ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Hyalüronik asit:

Vücudumuzda olan bu bileşen, kolajen üretimini artırarak yaşlanmayı yavaşlatıyor. Ancak yaş ilerledikçe vücut hyalüronik asit üretimini azaltıyor. Bu dönemde hyalüronik asit içeren ürünlerle vücudunda yaşlanma karşıtı etki oluşturabilirsin.

30’lu yaşlara gelmeden hayatından çıkarman gereken 5 alışkanlık

Hayatındaki bazı alışkanlıklar cilt sağlığını olumsuz etkiliyor olabilir. Bu alışkanlıkları 30 'lu yaşlara gelmeden önce bırakırsan sağlıklı ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

1708

Geç yaşlanmanın yolları

Sonsuza kadar genç kalmak imkansız olsa da yaşlanmayı mümkün olduğunca geciktirmek elinde... Yaşamında yapacağın birkaç değişiklikle hem sağlığını koruyabilir hem de geç yaşlanabilirsin.

1215

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

676

C vitamini serumu nasıl kullanılır?

Cildimiz zaman içerisinde kimyasallardan, güneş ışınlarından ve sağlıksız beslenmekten etkilenir. Bu durumda imdadımıza C vitamini serumu yetişir ve ilerleyen yaşlarda en önemli cilt bakım ürünü olara

1022