Genç görünmenin 4 formülü

Kadınların genç görünme arzusu çoğu zaman estetik ameliyatlarına ve kozmetik ürünlerine servet harcamayı gerektirir. Oysa genç görünmek için hayatında yapacağın birkaç küçük değişiklik yeterli olabilir.

  • 20PAYLAŞIM
  • 3238OKUMA

İşte uzmanların önerdiği gençlik formülleri:

Genel görünüş için

1. Her zaman ideal kilonda olmaya çalış. Çünkü fazla kilo insanı olduğundan daha yaşlı gösterir.

2. Dik duruş, seni genç göstereceği gibi uzun boylu görünmeni de sağlar. Bu nedenle, yürürken veya ayakta dururken omuzların dik, karnın dümdüz olmalı.

3. Düzenli yürüş yapmayı alışkanlık haline getirmelisin. Böylece kan dolaşımını hızlandırarak vücudundaki yağları daha kolay yakabilirsin.

4. Kardiyo egzersizlerini de deneyebilirsin. Bu egzersizler, sağlıklı genç bir tene ve kalbe sahip olmana yardımcı olur.

5. Genç kalmak istiyorsan uykunu düzenlemelisin. Çünkü uykunu aldığında vücudun daha hızlı şekilde kalori yakmaya başlar. Böylece daha kolay kilo verebilirsin.

Stresten kurtulmak için

1. Spor yapmak endorfin salgılanmasına yardım eder. Bu da gençliğini tehdit eden stresten uzaklaştırarak mutlu olmanı sağlar.

2. Yulaf, salata ve sebze çorbası gibi sakinleştirici etkisi olan gıdaları beslenme düzenine eklemelisin. Melisa, papatya çayı gibi sakinleştirici çaylar da tüketmeyi ihmal etmemelisin.

3. Yüzünden gülümseme hiç eksik olmasın. Çünkü gülmek, beynin rahatlamasını sağlayan serotonin hormonu üretmesine yardımcı olur.

4. Uykuya dalmakta güçlük çekiyorsan rahatlatıcı bir müzik dinleyerek uyumaya çalışabilirsin.

Cildini gençleştirmek için

1. Şeker cildinin ve vücudunun en büyük düşmanı. Şekerli gıdalar tükettiğinde, vücudun otomatik yağ depolamaya başlıyor. Bu durumda cildinin kalitesini etkiliyor ve sıkılık kaybına yol açıyor. Şekerden olabildiğince uzak durmalısın.

2. Öğün atlamak ve diyet gıdalar tüketmek yaşlanmayı hızlandırıyor. Düşük kalorili diyetler ve az yağlı işlenmiş besinler cildin yaşlı görünmesine neden oluyor. O yüzden sağlıklı beslenerek güzelleşmelisin.

3. Fındık, ceviz, badem cildin için oldukça yararlı. Ayrıca ayçiçeği çekirdeği E vitamini ve Omega 6 kaynağıdır. Günde 8-10 adet tüketebilirsin.

4. Çekirdekli kuru üzüm, pekmez tam bir cilt dostu. Papaya ve ananas da yaşlanma durdurucu.

Genç saçlar için

1. Yaşlanmayla birlikte metabolizma da yavaşlıyor, bu yüzden vücut saçlara parlaklık veren sebum üretimini sonlandırıyor. Buğday ve yumurta sarısında bulunan ve H vitamini olarak da bilinen biotin saçlar için çok faydalı.

2. Saçının uçlarına incecik kesimler yaptırmak yüzdeki lifting ile aynı sonuçları veriyor. Böylelikle daha genç görünebilirsin.

3. Küt kesimli kahküllü saç, alın çizgilerini kapatır ve seni olduğundan daha genç gösterir.

4. Orta yaşlardan sonra saçını çok açık ve çok koyu renge boyamaktan kaçınmalısın.

5. Düz saç, yüzünü hem daha düşük gösterir hem de saçın daha hacimsiz görünür. Bu yüzden daha genç görünmek için düz fön çekilmiş saçlardan vazgeçmelisin.

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45493

Jojoba yağının güzelliğe katkısı

Cilt bakımında önemli rol oynayan jojoba yağı, kozmetik sektörünün de yeni gözdesi durumunda...

1071

30’lu yaşlara gelmeden hayatından çıkarman gereken 5 alışkanlık

Hayatındaki bazı alışkanlıklar cilt sağlığını olumsuz etkiliyor olabilir. Bu alışkanlıkları 30 'lu yaşlara gelmeden önce bırakırsan sağlıklı ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

2517

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

3700