Evde kolay zayıflamanın 10 yolu

Yaz mevsimi yaklaşınca hızlı ve kolay zayıflamanın yollarını arıyoruz. Yaş ilerledikçe metabolizmanın hızı azalıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz hale geliyor.

  • 96PAYLAŞIM
  • 15995OKUMA

Bu yazı fit geçirmeyi hedefliyorsan, evde kolay zayıflamanın 10 yolu ile fazla kilolarına veda edebilirsin.

Mutlu ol, kilo ver!

Güneş yüzünü göstermeye başlamışken olabildiğince faydalanmaya çalış. Aç perdeleri, güneşin evine girmesine izin ver. Evinin güneş görmesi ve aydınlık olması yemek yeme isteğini azaltıyor. Yapılan araştırmalara göre karanlık evler, daha fazla yeme isteği uyandırıyor.

Müzikle zayıfla

Dinlemekten keyif aldığın müzikler, beynin acıkma sinyallerini hafifletiyor. Eğer çok fazla yemek yeme isteğin varsa, aç bir müzik rahatla!

Daha aktif ol

Gün içerisinde hareket etmek için her fırsatı değerlendirmelisin. Metroya giderken, asansör yerine merdiven kullanabilir, markete veya yakın mesafeli yerlere yürüyerek gidebilirsin. Günlük 30 dakikalık tempolu bir yürüyüş yaklaşık 120 kalori yakmanı sağlar.

Bol bol su

İştahını yatıştırmanın en kolay yolu, bol bol su tüketmek. Böylelikle abur cubur tüketimini de kısıtlamış olursun.

Yemeğe odaklan

Ne kadar yavaş yemek yersen o kadar hızlı zayıflayabileceğini aklından çıkarma. Çünkü tokluk hissi sağlayan hormonlar ortalama yirminci dakikadan sonra kendini göstermeye başlıyor. Bu nedenle öğünlerin en az 20- 30 dakika sürmeli.

Daha iyi uyku

Düzenli uyku kolay zayıflamanın birincil şartı. Araştırmalar uyku sorunu olanların daha kolay kilo aldıklarını gösteriyor. Uyku problemi özellikle gece kaçamaklarına yol açıyor ve kilo almana neden oluyor.

Kalori hesabı yap

Çaya attığın şekeri ve gün içerisinde tükettiğin besinlerin kalorisini bir kenara not etmeye çalış. Böylece kalori hesabı yaptığında daha az yemeye başlayacaksın.

Dışarıda değil, evde ye

Evde yenilen yemekler hem daha sağlıklı hem de daha az kalorilidir. Ayrıca araştırmalar, dışarıda yenen yemeklerin evdekilere oranla en az yüzde 30 daha fazla tüketime yol açtığını gösteriyor.

Yeşil çay iç

Yeşil çay, vücudunun yaktığı kalori miktarını artırıyor. Günde üç fincan yeşil çay tüketebilirsin.

Zıpla

Hoplayan, zıplayan ya da parmaklarını şıklatan insanların günde en az 500 kalori verdiği söyleniyor. Bu sayede sen de haftada 450 gram verebilirsin.

Doğum sonrası kilo vermenin yolları

Kadınlar her zaman hamilelikte alınan kiloların nasıl verileceğini ya da vücutlarının hamilelik öncesine nasıl döneceğini merak ederler. Annelerin doğum sonrasında kilo vermelerinin tabii ki yolları v

263

Kışın kilo almamak için ne yapmalı?

Havalar soğumaya başlayınca hareketsiz günler de başlıyor ve fazla kilolar kaçınılmaz oluyor. Vücut direncinin azaldığı kış aylarında yeterli ve dengeli beslenerek kilo almanın önüne geçebilirsin.

984

Kilo aldıran alışkanlıklar

Kilo vermek için birçok önlem alınır, porsiyonlar küçülür, kilo verdiren yiyecekler listesi çıkartılır, fast food gibi gıdalardan uzaklaşılır. Ancak istenilen sonuca bir türlü ulaşamadıysan, modavemod

837

Yoğurt kürü ile zayıflama yöntemi

Yoğurt kürü hem sağlıklı zayıflamana yardımcı olur hem de genç bir görünüme kavuşmanı sağlar.

25781