Evde fön çekmenin püf noktaları

Evde fön çekmenin püf noktalarını öğrenerek hem kuaför masrafından hem de zamandan tasarruf edebilirsin.

  • 56PAYLAŞIM
  • 9384OKUMA

Gün içerisinde saçlarımız ne kadar bakımlı görünürse kendimizi o kadar iyi hissederiz. Evde fön çekmenin püf noktaları ile kuaföre gitmeden her daim bakımlı görünebilirsin.

Saç bakımı

Öncelikle duşta saçlarına bakım yapmalısın. Seçtiğin şampuanın yapılandırıcı ve onarıcı özellikte olmasına dikkat etmelisin. Daha sonra kullanacağın bakım kremi ise hem saçlarının rahatlıkla açılmasını hem de yumuşamasını sağlar. Ayrıca saçlarının uçları çok kırıksa, mutlaka durulanmayan bir bakım kremi kullanmalısın. Böylelikle fön öncesi saçlarının daha pürüzsüz olmasına yardımcı olursun.

Buhardan uzak dur

Duş sonrası olabildiğince buhardan kaçınmalısın. Saçlarını kuruturken elektriklensin istemiyorsan, kurutma işlemini kuru bir yerde gerçekleştirmelisin. Ayrıca havluyla ovarak kurulamaktan da kaçınmalısın.

Önce saç köklerini kurut

Evde fön çekmeden önce saç köklerinin kuru olduğuna emin olmalısın. Hafif masaj hareketleriyle saç diplerini kurutabilirsin.

Saç kesimi önemli

Eğer tüm saçın aynı uzunluktaysa düz fön tercih etmelisin. Katlı kesimler ise hareketli fön tercih edebilirler.

Doğru fırça seçimi

Her fön fırçası ile istediğin sonucu elde edemezsin. Eğer ince telli ve uzun saçlıysan hacim vermesi için aralıklı dişleri olan bir fırçayı, kalın telliyse de sık dişli bir fırçayı kullanabilirsin.

Tutamlara ayır

Bütün saçlarını eşit tutamlara ayırdıktan sonra, en alttaki saç tutamından başlayarak yukarı doğru fönünü çekmeye başlayabilirsin.

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45458

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

25893

Yıpranmış saç bakımında yapılan 4 hata

Yıprayan ve kuruyan saçların bir türlü onarılmıyorsa, saç bakımında yaptığın hatalardan kaynaklanıyor olabilir.

623

Saçlar için 3 bahar maskesi tarifi

Bahar maskesi tarifi ile saçlarını kışın yıpratıcı etkilerinde kurtarabilir ve ihtiyacı olan nemi geri kazandırabilirsin.

732