Evde fön çekmenin püf noktaları

Evde fön çekmenin püf noktalarını öğrenerek hem kuaför masrafından hem de zamandan tasarruf edebilirsin.

  • 56PAYLAŞIM
  • 9244OKUMA

Gün içerisinde saçlarımız ne kadar bakımlı görünürse kendimizi o kadar iyi hissederiz. Evde fön çekmenin püf noktaları ile kuaföre gitmeden her daim bakımlı görünebilirsin.

Saç bakımı

Öncelikle duşta saçlarına bakım yapmalısın. Seçtiğin şampuanın yapılandırıcı ve onarıcı özellikte olmasına dikkat etmelisin. Daha sonra kullanacağın bakım kremi ise hem saçlarının rahatlıkla açılmasını hem de yumuşamasını sağlar. Ayrıca saçlarının uçları çok kırıksa, mutlaka durulanmayan bir bakım kremi kullanmalısın. Böylelikle fön öncesi saçlarının daha pürüzsüz olmasına yardımcı olursun.

Buhardan uzak dur

Duş sonrası olabildiğince buhardan kaçınmalısın. Saçlarını kuruturken elektriklensin istemiyorsan, kurutma işlemini kuru bir yerde gerçekleştirmelisin. Ayrıca havluyla ovarak kurulamaktan da kaçınmalısın.

Önce saç köklerini kurut

Evde fön çekmeden önce saç köklerinin kuru olduğuna emin olmalısın. Hafif masaj hareketleriyle saç diplerini kurutabilirsin.

Saç kesimi önemli

Eğer tüm saçın aynı uzunluktaysa düz fön tercih etmelisin. Katlı kesimler ise hareketli fön tercih edebilirler.

Doğru fırça seçimi

Her fön fırçası ile istediğin sonucu elde edemezsin. Eğer ince telli ve uzun saçlıysan hacim vermesi için aralıklı dişleri olan bir fırçayı, kalın telliyse de sık dişli bir fırçayı kullanabilirsin.

Tutamlara ayır

Bütün saçlarını eşit tutamlara ayırdıktan sonra, en alttaki saç tutamından başlayarak yukarı doğru fönünü çekmeye başlayabilirsin.

Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

1379

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

700

2018 saç trendleri

2018'de saç trendleri hiç olmadığı kadar abartılı, eğlenceli ve gösterişli olacak. Pembe saçlardan ilginç saç aksesuarlarına kadar yeni yılın saç trendlerini senin için derledik.

644

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

896