Evde BB krem yapımı

Evde BB krem yapımı ile günlük makyaj malzemelerinden tasarruf edebilirsin.

  • 75PAYLAŞIM
  • 12541OKUMA

Doğal makyaj trendleri yükselişe geçince, BB kremler makyaj ürünlerimizin yıldızı oldu. Evde yapacağın BB kremi makyaj öncesi astar bazı olarak kullanabileceğin gibi günlük makyajın da rahatlıkla kullanabilirsin.

BB krem nedir?

BB kremi aslında renkli nemlendirici olarak düşünebilirsin. Günlük makyajında cildinin renk tonunu eşitlemek ve sivilcelerini kapatmak için illa ağır fondötenler ya da kapatıcılar kullanmak zorunda değilsin. BB krem ile cilt tonunu eşitleyebilir, nemlendirici özelliğinden faydalanabilir ve cildini güneş ışınlarından koruyabilirsin. Üstelik doğallığından ödün vermeden…

BB kremlerin üç etkili olanı fondöten, güneş koruyucu ve nemlendirici içerir. Beş etkili BB kremlerin ise güneş koruyucu, makyaj bazı, nemlendirici, fondöten ve pudra içerenleri de bulunuyor.

5 etkili BB krem yapımı:

– Cilt tonundan 2 ton koyu fondöten (Nemlendirici ile karıştırıldığında rengi daha açık olacaktır.)
– Cilt tipine uygun nemlendirici krem
– Makyaj bazı
– Toz transparan pudra
– Yüz için güneş koruyucu krem,

Hazırlanışı:

Üç çay kaşığı nemlendiriciye, 1 çay kaşığı makyaj bazı, 1 çay kaşığı güneş koruyucu krem, yarım çay kaşığı toz transparan pudrayı ekle ve birbirine karışmasını sağla. BB kremin rengi oluşmaya başladığında, istediğin tonu elde edene kadar fondöten ekleyebilirsin.

3 etkili BB krem yapımı:

– Cilt tonundan iki ton koyu fondöten
– Cilt tipine uygun nemlendirici
– Yüz için güneş koruyucu krem

Hazırlanışı:

Üç çay kaşığı nemlendiricinin içerisine 1 çay kaşığı güneş koruyucu krem ekle ve karıştır. BB kremin rengini belirlerken; açık ya da daha yoğun renk isteğine bağlı olarak azar azar fondöten ilave edebilirsin. Fondöteni eklerken az miktarda başlamalı ve istediğin tona ulaştığında karışımı tamamlamalısın.

Sen de BB kremini kendin yap! Yaz aylarında cildinde doğal ve taptaze bir görünüm oluşmasına izin ver.

Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

438

Gri makyaj modası

Yeni sezonda gri tırnak, far ve rujlar sezonun makyaj trendlerinin vazgeçilmezlerinden. Tarzınla bir adım öne çıkmak istiyorsan, sen de makyajında gri tonlarını deneyebilirsin.

273

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

714

5 dakikada makyaj yapımı

Sabah uykusunu sevenlerdensen, pratik makyaj oyunlarıyla 5 dakikada bakımlı ve çekici görünebilirsin.

1036