Evde BB krem yapımı

Evde BB krem yapımı ile günlük makyaj malzemelerinden tasarruf edebilirsin.

  • 74PAYLAŞIM
  • 12338OKUMA

Doğal makyaj trendleri yükselişe geçince, BB kremler makyaj ürünlerimizin yıldızı oldu. Evde yapacağın BB kremi makyaj öncesi astar bazı olarak kullanabileceğin gibi günlük makyajın da rahatlıkla kullanabilirsin.

BB krem nedir?

BB kremi aslında renkli nemlendirici olarak düşünebilirsin. Günlük makyajında cildinin renk tonunu eşitlemek ve sivilcelerini kapatmak için illa ağır fondötenler ya da kapatıcılar kullanmak zorunda değilsin. BB krem ile cilt tonunu eşitleyebilir, nemlendirici özelliğinden faydalanabilir ve cildini güneş ışınlarından koruyabilirsin. Üstelik doğallığından ödün vermeden…

BB kremlerin üç etkili olanı fondöten, güneş koruyucu ve nemlendirici içerir. Beş etkili BB kremlerin ise güneş koruyucu, makyaj bazı, nemlendirici, fondöten ve pudra içerenleri de bulunuyor.

5 etkili BB krem yapımı:

– Cilt tonundan 2 ton koyu fondöten (Nemlendirici ile karıştırıldığında rengi daha açık olacaktır.)
– Cilt tipine uygun nemlendirici krem
– Makyaj bazı
– Toz transparan pudra
– Yüz için güneş koruyucu krem,

Hazırlanışı:

Üç çay kaşığı nemlendiriciye, 1 çay kaşığı makyaj bazı, 1 çay kaşığı güneş koruyucu krem, yarım çay kaşığı toz transparan pudrayı ekle ve birbirine karışmasını sağla. BB kremin rengi oluşmaya başladığında, istediğin tonu elde edene kadar fondöten ekleyebilirsin.

3 etkili BB krem yapımı:

– Cilt tonundan iki ton koyu fondöten
– Cilt tipine uygun nemlendirici
– Yüz için güneş koruyucu krem

Hazırlanışı:

Üç çay kaşığı nemlendiricinin içerisine 1 çay kaşığı güneş koruyucu krem ekle ve karıştır. BB kremin rengini belirlerken; açık ya da daha yoğun renk isteğine bağlı olarak azar azar fondöten ilave edebilirsin. Fondöteni eklerken az miktarda başlamalı ve istediğin tona ulaştığında karışımı tamamlamalısın.

Sen de BB kremini kendin yap! Yaz aylarında cildinde doğal ve taptaze bir görünüm oluşmasına izin ver.

Ofis çekmecesinde bulunması gereken güzellik ürünleri

Gün içerisinde evden daha çok iş yerinde vakit geçiriyoruz. Acil durumların krize dönüşmesini istemiyorsan, ofis çekmecesinde bulunması gereken güzellik ürünlerini bir kenara not etmelisin.

273

Parti makyajının püf noktaları

Parti makyajının püf noktalarını keşfet!

249

Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

İster evde ister dışarıda yılbaşı gecesinde mükemmel görünmek istiyorsan, yılbaşı makyajı adımlarını uygulayabilirsin.

333

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

515