Ev yapımı 7 doğal güzellik maskesi

Kusursuz bit cilde sahip olmak istiyorsan, evde hazırlayabileceğin doğal güzellik maskelerinden faydalanabilirsin.

  • 72PAYLAŞIM
  • 11960OKUMA

Kusursuz bit cilde sahip olmak istiyorsan, evde hazırlayabileceğin doğal güzellik maskelerinden faydalanabilirsin.

Çoğu zaman vakit ayırmak zor olsa da hepimizin bakım rutininde bir iki güzellik maskesi bulunur. Güzelleşme seanslarına tonlarca para harcamadan, evde kendi başına yapacağın güzellik maskeleri ile ışıltılı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak artık çok kolay…

Bebek gibi bir cilt, pamuk gibi eller, ipek gibi saçlar, pürüzsüz ve selülitsiz bir beden için, işte ev yapımı güzellik maskeleri…

Kuru ellere losyon

Bir limonun suyunu 3 damla zentinyağıyla karıştır ve hemen ellerine uygula. 30 dakika beklettikten sonra bol su ile durula. Limon suyundaki C vitamini hem ellerindeki lekelere iyi gelecek, hem de peeling işlevi üstlenerek ölü hücrelerini temizleyecek.

Tırnaklara bakım

Tırnaklarının üzerine süreceğin lavanta yağı etkin bir koruma sağlayarak, tırnaklarının kalınlaşmasına, kırılmasına ve pul pul dökülmesine engel olur.

Cansız saçlara krem

Parlak saçlara sahip olmanın en kolay yolu; 1 yumurta sarısını, bir kaşık romu ve 4 damla adaçayı yağını derin bir kapta iyice karıştır. Hazırladığın karışımı temiz saçına masaj yaparak uygula ve 10 kadar beklettikten sonra ılık su ile durula. Haftada bir veya iki kez düzenli olarak uyguladığında saçlarının çok kolay tarandığını ve yumuşacık olduğunu fark edeceksin.

Yüz için nemlendirici maske

Derin bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştır. Bu karışımı yüzüne eşit şekilde uygula ve üzerini bezle örterek 15 dakika kadar beklet. Daha sonra, sırasıyla ılık ve soğuk suyla yüzünü yıka. Kuru bir cilde sahipsen bu güzellik maskesini haftada bir kez uygulayabilirsin.

Siyah noktaların sonu geliyor

Bir kase yoğurt ve bir limonun suyu ile hazırlayacağın güzellik maskesi, siyah noktalarının kaybolmasına yardımcı olacak. Limon suyu cildini dezenfekte ederken yoğurt ise yağ miktarını dengeleyerek beslenmesine katkıda bulunacak.

Kırışıklara karşı maske

Kırışıklıklara karşı etkili olan güzellik maskesini hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırman yeterli. Karışımı cildine uyguladıktan sonra 15 dakika kadar beklet ve bol su ile durula. Kaymak ve elma ikilisi cildine elastikiyet bir yapı kazandırırken, aynı zamanda kırışıklarınla mücadele eder.

Pürüzler gitsin

Haftada sadece 1 kere uygulayacağın bu güzellik maskesi ile cildindeki pürüzleri giderebilirsin. 2 yemek kaşığı süt ve 1 adet yumurta sarısını iyice karıştır ve yüzüne uygula. 15 dakika beklettikten sonra yüzünü önce sıcak sonra sıcak su ile durulamayı unutma.

Cil tipine göre yüz temizleme önerileri

Cildine ne kadar iyi bakarsan, o da seni o kadar iyi ödüllendirir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için derinlemesine temizlik şart elbette. Ancak bu uygulamayı cilt tipine uygun olan ürünleri kullanar

1351

Kendi bakım ürünlerini kendin yap

Parıldayan bir cilt, yumuşacık dudaklar için evde hazırlayacağın kolay tariflerle bakım ürünlerini kendin yapabilirsin.

592

Kış aylarında sağlıklı bir cilt görünümü için öneriler

Kış aylarında oluşan cilt kuruluğunu önlemek istiyorsan, modavemoda.com editörlerinin önerilerini dikkate alabilirsin.

1138

Mutfağında bulunan 5 doğal güzellik ürünü

Mutfağında bulunan 5 malzeme ile güzelliğine katkıda bulunabilirsin.

1589