Doğal makyaj temizleme teknikleri

Makyaj temizleme ritüeli her kadının günlük bakımında mutlaka yer almalı. İster jel ya da köpük kullanın, ister doğal yöntemler tercih edin; ama mutlaka her gece ciltteki makyajı, kiri ve yağı temizleyin.

  • 28PAYLAŞIM
  • 4648OKUMA

İşte doğal yollarla makyaj temizleme teknikleri:

Vazelin

Vazelini yüzüne pamuk yardımıyla hafifçe uygulayarak makyajını rahatlıkla temizleyebilirsin. Günlük bakımının bir parçası olan vazelini makyaj temizleme ritüeline de ekleyebilirsin.

Bebek yağı

Hassas bir bölge olan göz bölgesini tahriş etmeyeceğinden, özellikle göz makyajını temizlemek için harika bir seçenek olacaktır. Bebek yağını bir pamuğa döküp gözlerini kapatarak uygulayabilirsin.

Zeytinyağı

Kuru bir cilde sahipsen zeytinyağının gücünden yararlanabilirsin. Birkaç damla zeytinyağını, nazikçe masaj yaparak yüzünün her yerine dağıt. Daha sonra pamuğu ılık suyla ıslatıp yüzünü temizle. Yüzünde yağ kalmaması için nötr sabun kullanabilirsin.

Aloe vera

Genelde rimelleri çıkarmak için çok iyi bir çözüm önerisi olsa da yüz makyajını temizlemek için de harika bir seçenek. Aloe vera cildini yumuşatır, göz çevreni gevşetir ve yapışkanlık hissi yaratmaz.

Yüz serumu kullanımı ve önerileri

Yüz serumları, anti-aging özellikleriyle ile günlük cilt bakımının en büyük tamamlayıcıları... Cildin daha güzel ve daha genç görünmesini sağlayan yüz serumları, cildi derinlemesine besler ve cilt so

11785

Cilt bakım rutini nasıl olmalı?

Kış yaklaşırken cilt bakım rutinini de oluşturma zamanı geldi. Günlük, haftalık ya da aylık cilt bakım rutinini çok basit adımlarla oluşturabilirsin.

3031

En iyi 5 makyaj temizleme yağı

Makyaj yağını hala denemediysen, kullanım önerilerine mutlaka göz atmalısın.

2615

30’lu yaşlara gelmeden hayatından çıkarman gereken 5 alışkanlık

Hayatındaki bazı alışkanlıklar cilt sağlığını olumsuz etkiliyor olabilir. Bu alışkanlıkları 30 'lu yaşlara gelmeden önce bırakırsan sağlıklı ve diri bir cilde sahip olabilirsin.

2870