Doğal makyaj temizleme teknikleri

Makyaj temizleme ritüeli her kadının günlük bakımında mutlaka yer almalı. İster jel ya da köpük kullanın, ister doğal yöntemler tercih edin; ama mutlaka her gece ciltteki makyajı, kiri ve yağı temizleyin.

  • 74PAYLAŞIM
  • 7673OKUMA

İşte doğal yollarla makyaj temizleme teknikleri:

Vazelin

Vazelini yüzüne pamuk yardımıyla hafifçe uygulayarak makyajını rahatlıkla temizleyebilirsin. Günlük bakımının bir parçası olan vazelini makyaj temizleme ritüeline de ekleyebilirsin.

Bebek yağı

Hassas bir bölge olan göz bölgesini tahriş etmeyeceğinden, özellikle göz makyajını temizlemek için harika bir seçenek olacaktır. Bebek yağını bir pamuğa döküp gözlerini kapatarak uygulayabilirsin.

Zeytinyağı

Kuru bir cilde sahipsen zeytinyağının gücünden yararlanabilirsin. Birkaç damla zeytinyağını, nazikçe masaj yaparak yüzünün her yerine dağıt. Daha sonra pamuğu ılık suyla ıslatıp yüzünü temizle. Yüzünde yağ kalmaması için nötr sabun kullanabilirsin.

Aloe vera

Genelde rimelleri çıkarmak için çok iyi bir çözüm önerisi olsa da yüz makyajını temizlemek için de harika bir seçenek. Aloe vera cildini yumuşatır, göz çevreni gevşetir ve yapışkanlık hissi yaratmaz.

Günlük cilt bakımı nasıl olmalı?

Günlük cilt bakımını bir türlü rutine oturtamıyorsan; sabah, öğle ve akşam yapman gerekenler...

2978