Deniz tuzunun güzelliğe 6 önemli faydası

Güzel bir vücuda, ipeksi saçlara ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak istiyorsan, deniz tuzu ile yapılan güzellik tariflerini deneyebilirsin.

  • 141PAYLAŞIM
  • 23559OKUMA

Deniz tuzu cildinin koruyucu fonksiyonunu güçlendiriyor, deride oluşan sorunları azaltıyor ve cildini daha elastik hale getiriyor.

İşte deniz tuzunun güzelliğe faydaları:

Cildi korur

Duş alacağın suya az miktarda deniz tuzu eklersen cildine esnekli kazandırmış olursun. Ayrıca antiseptik özelliği sayesinde cildini korur ve banyo sonrası dinç bir görünüm kazandırır.

Selülitleri giderir

Deniz tuzunun cilde faydalarından biri de selülitlerinin görünümünü azaltır. Bir banyo fırçasına az miktarda deniz tuzu alıp selülitli bölgeye masaj yapabilirsin. Deniz tuzuna bir miktar kabartma tozu karıştırıp uygularsan süreci hızlandırmış olursun.

Sivilce oluşumunu engeller

Deniz tuzu sahip olduğu antiseptik özelliği sayesinde cildini derinlemesine temizler ve yağ dengesini korur. Böylelikle yüzünde sivilce ve siyah nokta oluşumunu da engellemiş olur.

Çatlakları azaltır

Hamilelik çatlaklarını ya da kilo alıp vermeden oluşan çatlakları azaltmaya yardımcı olur. Banyo suyuna bir miktar deniz tuzu karıştır ve suyun içerisinde sorun bölgeye masaj yaparak ovala. Duştan çıktığında çatlaklarının görünümünün azaldığı fark edeceksin.

Saç bakımında kullan

Deniz tuzu saç derinde ferahlama sağlayarak ipeksi saçlara kavuşmanı sağlar. Bir çorba kaşığı deniz tuzunun içerisine aynı oranda zeytinyağı ekleyerek karıştır. Elde ettiğin karışımı saç diplerine ovarak uygulayabilirsin. 20 dakika beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin. Bu karışım, ölü deri hücrelerini yok ederek güçlü, esnek ve yumuşak saçlara sahip olmanı sağlar.

Sakinleştirir

Ruhsal olarak rahatlatıcı özelliğe sahip olan deniz tuzu sakinleşmene de yardımcı olur. Bir miktar deniz tuzunun içerisine 5-6 damla lavanta yağı ilave ederek ruhunu sakinleştirebilirsin.

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

27671

Pürüzsüz bir cilt için 5 doğal yöntem

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Evdeki malzemelerle kendine doğal cilt bakımı yapabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

45486

Yüz serumu kullanımı ve önerileri

Yüz serumları, anti-aging özellikleriyle ile günlük cilt bakımının en büyük tamamlayıcıları... Cildin daha güzel ve daha genç görünmesini sağlayan yüz serumları, cildi derinlemesine besler ve cilt so

11813

Hindistan cevizi yağının 9 farklı kullanım alanı

Hindistan cevizi yağı son zamanlarda güzellik dünyasının yükselen yıldızı...

7000