Denemeniz gereken 3 güzellik trendi

Manuka balından Kore'li kadınların cilt bakım sırlarına kadar şimdi yeni güzellik trendlerini keşfetme zamanı!

  • 23PAYLAŞIM
  • 3808OKUMA

Manuka balı

Kleopatranın güzellik ikonu olması tabii ki bir tesadüf değildi. Bizim yeni yeni denediğimiz trendleri güzellik kraliçesi yüzyıllar öncesinde deneyimledi. Cilt bakımı ve yüz maskeleri konusunda balı kullanarak önemli keşifler yaptı.

Kleopatra’nın 6 güzellik sırrı

Balın şöhreti ve cilde yararları yüzyıllar öncesine dayanıyor. İçerdiği anti-mikrobiyal özellikler ve yararlı enzimler sayesinde cildi derinlemesine temizliyor ve bakterileri yok ediyor. Böylelikle cildimizde akne ve leke oluşumunu da engelliyor. Ayrıca cildin iyileşmesini hızlandıran antioksidan bileşimine sahip olan manuka balı, cildin doğal bağışıklığını destekleyerek gücünü artırıyor ve hasarlardan ve çevresel faktörlerden korunmasına yardımcı oluyor. Güzellik bakımına manuka balını ekleyerek sen de cildinde mucizeler yaratabilirsin. Balı cildine uygula, birkaç dakika beklet ve ardından sabu su ile yıka. En iyi sonucu almak istiyorsan düzenli uygulamalısın.

Üç saniye kuralı

Sağlıklı bir ömür geçiren, cildi parlak ve canlı duran Koreli kadınlar bu aralar tüm dünyanın ilgi odağında. Kore’li kadınlarının kusursuz ciltlerinin sırrı; elbette iyi bir cilt bakımı. Ciltlerine çok iyi bakan Kore’li kadınlar cilt bakımına saatlerini ayırıyorlar. Cildi nemlendirmek yaşlanmayı geciktiriyor ve kırışıklıkların oluşumunu önlüyor. Haftalık uygulanan maskelerin de bakım kremlerine desteği oldukça büyük oluyor. Düzenli uyguladığın cilt bakımı da kusursuz bir cildin temelini oluşturuyor.

Kore’li kadınlarının “üç saniye kuralı” için öncelikle cildini uygun bir yüz yıkama jeli ile temizlemelisin. Bu işlemin ardından ilk cilt bakım ürününü uygulamak için en az üç saniyenin geçmesi gerekiyor.

Bu kural ile ile nemli cilt kuru ciltten daha geçirgen olduğundan, serum ya da nemlendiricinde bulunan aktif bileşenlere karşı cildin daha duyarlı olacaktır. Diğer bir deyişle, üç saniye kuralını uyguladığında cildin kullandığın ürünü daha iyi emecektir. Burada dikkat etmen gereken sırılsıklam ıslak bir cilde sahip olmamandır. Temizlik işleminden sonra üç saniyeyi hatta birkaç dakikayı geçirirsen endişelenme. Cildini nemli bir bezle nemlendirerek cilt bakımının sonraki evrelerine devam edebilirsin.

Biraz ışıltı

İster doğru cilt bakımı programını uygulayarak yüzündeki doğal ışıltıyı orataya çıkar ister aydınlatıcını yüzünde ışığın doğal olarak vurduğu yerlere uygula. Fondötenle aydınlatıcını karıştırarak dudaklarının üstüne, kaşlarının üstüne ve altına, elmacık kemiklerine, burnunun üstüne ve çenene uygula. Şu sıralar herkesin çok istediği o baştan sona ışıltıyı anında yakala. Son olarak, aydınlatıcını bir pudra ile sabitleyerek gözlerini açığa çıkarabilir, dudaklarını daha büyük gösterebilir ve elmacık kemikler belirginleştirebilirsin.

Traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları

Traş sonrası kızarıklık ve iltihaplanma sorunu yaşıyorsan bu önerilerimiz tam sana göre… İşte, traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları...

938

Karbon peeling ne işe yarar?

Karbon peeling, cilt lekelerini ortadan kaldırır, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.

2464

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

2632

Güzellikte yeni trend: Çay ağacı yağı

Avustralya'da uzun süre kesik ve yara tedavileri için kullanılan çay ağacı yağı şimdilerde bir güzellik kurtarıcısı görevi üstleniyor.

2727