Cilt güzelliği için tarçın maskeleri

Tarçın maskelerini cilt bakım rutinine ekleyerek mükemmel bir cilt görünümü elde edebilirsin.

  • 26PAYLAŞIM
  • 4361OKUMA

Sivilceleri yok eder

Tarçın sivilceleri kurutma etkisi gösterir ve sivilce oluşumu engeller. Bunun için, 3’e 1 oranında bal ve tarçını karıştırıp, temiz yüzüne uygulayabilirsin. Maskeyi ortalama 15-20 dk beklettikten sonra bol su ile temizleyebilirsin.

Cilt iyileştirici

İçeriğindeki antibakteriyel özelliği sayesinde cildin iyileşme sürecini artırmaya yardımcı olur. Bir adet muz, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı toz tarçın ve bir miktar limon suyunu yumuşak bir macun kıvamına getirerek cildine uygulayabilirsin. Bu maskeyi 15 dakika bekleme süresinden sonra ılık suyla temizleyebilirsin.

Cilde peeling etkisi

Tarçın, cilt hücrelerini yeniler ve ölü cilt hücrelerinden kurtulmanı sağlar. Böylelikle cildin parlak ve yumuşak bir görünüm kazanır.

Egzama

Bir çay kaşığı bal ve aynı oranda tarçını bir kapta karıştır. Problem yaşadığın alanlara ince bir tabaka halinde uygula. En iyi sonucu elde etmek için, bir hafta boyunca uygulamalısın.

Kırışıklıkları azaltır

Tarçın kan akışını hızlandırarak, cilt yüzeyinde oksijenin artmasına ve ince çizgileri azaltmaya yardımcı olur. Bunun için birkaç damla tarçın yağı ile vazelini karıştır. Ardından ince çizgilerin üzerine ince bir hat halinde uygulayabilirsin.

Ayak bakımında etkili

Tarçın, zengin antioksidan özellikleri sayesinde pürüzlü ve kuru cildi nemlendirir. Beş limon suyu, bir çorba kaşığı zeytinyağı, çeyrek fincan süt, yarım bardak su ve iki çorba kaşığı tarçın karıştırılarak ayak banyosu hazırla. Ayaklarını pürüzsüz hale getirmesi için 15 dakika boyunca bekletebilirsin.

Topuk çatlaklarına 3 doğal çözüm

Ayağının estetiğini bozan ve canını acıtan topuk çatlaklarından uygulayabileceğin doğal yöntemlerle kurtulabilirsin.

23296

E vitaminli 3 cilt bakım maskesi

E vitamini, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için gerekli olan en önemli vitaminler arasında yer alıyor.

21504

Tırnak kırılmasını önleyen 4 doğal maske tarifi

Tırnak kırılmasını önlemek için evde bu doğal maske tariflerini uygulayabilirsin.

3168

Güneş lekeleri için 6 doğal maske tarifi

Güneş lekelerine bitkisel çözüm arıyorsan bu doğal maske tariflerini deneyebilirsin.

34258