Cilt güzelliği için 5 doğal maske

Doğal maske tarifleri ile cildinin ihtiyacı olduğu nemi ve vitamini sağlayarak güzelliğini koruyabilirsin.

  • 175PAYLAŞIM
  • 29264OKUMA

Doğal maskeler içerisindeki antioksidanlar sayesinde hem hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur hem de yaşlanma karşıtı etki oluşturur.

Çilek, kahve, bal, avokado gibi sağlıklı besinlerle evde pratik-doğal maskeler hazırlayabilirsin.

Avokadolu ve ballı maske

Kuru ciltler için ideal olan bu doğal maske, içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde hücrelerin genç kalmasını sağlar. Yarım avokado püresi, yarım çorba kaşığı hindistan cevizi yağı ve 2 çorba kaşığı balı karıştır. Gözlerinin etrafı hariç tüm maskeyi yüzüne uygulayabilirsin. 15 dakika beklettikten sonra yüzünü ılık suyla durulayabilirsin.

Çilekli limon maskesi

Yağlı ciltler için mükemmel bir çözüm sunan çilekli limon maskesi, cildi ölü derilerden arındırıyor ve ciltte oluşan çatlakların yaraların iyileşmesine yardımcı oluyor. Yarım fincan çilek püresi, 2 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı yoğurt ve balı bir kabın içerisinde püre haline getir. Elde ettiğin karışımı tüm yüzüne uygulayabilirsin. 10 dakika bekleme süresinden sonra ılık suyla durulayabilirsin.

Kayısı maskesi

Kayısı cildinin pürüzsüz görünmesine yardımcı olurken aynı zamanda içinde barındırdığı vitaminler sayesinde gerekli nemi almasını da sağlıyor. İyi bir nemlendirici kadar etkili görev gören kayısı maskesi gözeneklerin temizlenmesine de yardımcı olduğu için cildinin olduğundan daha parlak görünmesini sağlıyor. 5 yemek kaşığı kayısı suyunu, 1 parça defne yaprağı ve tarçın ile kaynat. Ardından karışıma yarım kahve fincanı süt ve 1 adet yumurta ekleyerek krem kıvamına getir. Hazırladığın kremi parmak uçlarınla yüz ve boyun bölgene uygulayabilirsin.

Üzüm maskesi

Yenileyici özelliğe sahip üzüm maskesini önemli davetlerinden önce uygulayarak temiz ve parlak bir cilde kavuşabilirsin. Bir miktar üzümün suyunu çıkartarak macun kıvamına gelene kadar un ekle. Ardından maskeyi temiz cildine uygulayabilirsin. Yarım saat beklettikten sonra ılık suyla durulayabilirsin.

Türk kahvesi maskesi

Gözeneklerinin açılmasına yardımcı olarak pürüzsüz bir cilde kavuşmanı sağlayan türk kahvesi aynı zamanda içinde barındırdığı kafein sayesinde hücrelerini yeniler. Derin bir kapta 3 yemek kaşığı türk kahvesi, aynı oranda kakao, 6 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı limonu karıştır. Karışımı cildine uygula ve kuruyana kadar bekle. Ardından maskeyi ılık suyla durulayabilirsin.

Cildi tazeleyen maske tarifleri

Çevresel etkenlerden dolayı elastikiyetini kaybeden cilt, canlılığını korumak için yoğun neme ihtiyaç duyuyor. Cildinin ihtiyaç duyduğu nemi geri kazandırmak için yüz maskelerinden yardım alabilirsin.

1120

Yağlı ciltler için maske tarifleri

Yağlı ciltler için evde yapabileceğin maske tarifleri ile parlak ve geniş gözenekli cilt görünümden kurtulabilirsin.

1999

Tırnak kırılmasını önleyen 4 doğal maske tarifi

Tırnak kırılmasını önlemek için evde bu doğal maske tariflerini uygulayabilirsin.

1565

Yüz maskesi yaparken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Yüz maskeleri bakım ritüellerinin vazgeçilmezleri.... Cildimizi toz, rüzgar ve olumsuz faktörlere karşı koruyan yüz maskelerini uygularken bu kurallara dikkat etmelisin.

6888