Buzun güzelliğe 5 etkisi

Buz küplerinin güzelliğe etkisini bilmiyorsan, bu beş etkili yöntemi mutlaka kullanmalı ve cildinin güzelleşmesine katkı sağlamalısın.

  • 26PAYLAŞIM
  • 4232OKUMA

Cildi makyaja hazırlar

Makyaj öncesinde cildini buzla hazırlayabilirsin. Fondötenden önce cildine hafifçe buz sür, böylelikle makyajın kalıcılığını artırmış olacaksın. Özellikle yaz aylarında bu formül senin için hayat kurtaran bir uygulama olacak!

Cildi sıkılaştırır

Buz, gözenekleri sıkılaştırır, kırışıklıkları gererek doğal botoks etkisi yaratır ve yüze daha canlı bir görünüm kazandırır. Kan akışını düzenlediği için sivilce oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

Şişmiş gözlere birebir

Sabah uyandığında gözlerin şiş ve göz altların yer çekimine isyan ediyorsa, buz kalıbının içine yeşil çay koy ve dondur. Yeşil çay buzlarını yavaşça gözlerinin altına sür ve sonuç: Eser kalmadı şiş gözlerden…

Kırmızı lekeleri azaltır

İstenmeyen misafir olarak tanımladığımız kırmızı leke (sivilce başlangıcı) beliriyorsa, tam üstüne buz sür. Buz, bu izlerin azalmasına yardımcı olur.

Kaşları almadan önce uyuşturur

Buzun dondurucu etkisiyle acıyı azaltabilirsin. Buzu kaşlarını aldığın kısımlara sür ve biraz bekle. Hafif bir uyuşma başladığında kaşlarınızı alırken acı hissetmeyeceksin.

Cilt güzelliği için 6 faydalı mineral

Cildine ihtiyacı olan minerallerle destek vererek güzelliğini uzun yıllar koruyabilirsin.

23545

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

2114

Cilt güzelliği için 5 doğal maske

Doğal maske tarifleri ile cildinin ihtiyacı olduğu nemi ve vitamini sağlayarak güzelliğini koruyabilirsin.

30853

Avokado yağının güzelliğe 5 faydası

Avokado yağı, son yılların en popüler güzellik ürünleri arasında yer alıyor.

14770