Batıklar için 4 doğal yöntem

Doğal yöntemler ile vücudunda oluşan batıklardan kurtulabilirsin.

  • 207PAYLAŞIM
  • 34640OKUMA

Batıklar, tüylerin alınma işleminden sonra ölü derinin altında kalıp uzayamaması veya yön değiştirip içe uzaması nedeniyle oluşuyor. Yanlış müdahale edildiğinde de leke leke bir görüntü oluşturur.

Batıklardan iz bırakmadan kurtulmak istiyorsan, aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsin.

Aspirinle batıklara çözüm

1,5 bardak kadar kaynamış suyun içerisine 5 adet aspirin ekle ve eriyene karıştır. Dibe çöken tortu kısmını aldıktan sonra kalan karışımı boş bir şişeye doldur. Haftada 1 kere karışımı bacaklarına püskürterek uygulayabilirsin. 2 saat kadar bekletmen yeterli olur. Bu uygulama bacaklarındaki lekelerin giderilmesine de yardımcı olur.

Şeker ve limon ikilisi

4 çorba kaşığı şekeri yarım çay bardağı limonla karıştır ve bacaklarına masaj yaparak uygula. Bu işlem peeling etkisi yaratarak bacaklarındaki ölü deriyi atmana yardımcı olur.

Nemlendirme

Duştan sonra tüm vücudunu nemlendirmek, gözeneklerinin rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca kıl köklerini yumuşatır ve batık oluşumunu da azaltır.

Kese

Duş alırken orta sertlikte bir kese ile kese yapmak, hem cildindeki ölü derileri atar hem de bacaklarında batık oluşumunu engeller.

Gözeneklerin sıkılaşması için 3 doğal yöntem

Geniş gözenekler cildini kusurlu, donuk ve pürüzlü gösterir. Gözenekler genetik olsa da bu görünümü azaltmak mümkün.

2244

Ayak kokusuna 8 doğal yöntem

Ayak kokusuna doğal çözüm yolları arıyorsan, modavemoda.com'un önerilerini uygulayabilirsin.

830

Kuru saçlar için 3 doğal yöntem

Kuru saçlara sahipsen saçlarını nemlendirmek için bu doğal yöntemleri uygulayabilirsin.

8250

Siyatik ağrılar için 7 doğal yöntem

Sırtının alt kısmında başlayan, kalçana ve ayaklarına kadar uzanan bir ağrı mı var? Oturmakta, yürümekte ve hatta yatmakta zorlanıyor musun? Bu ağrılar siyatik ağrıların habercisi olabilir.

14690