Batıklar için 4 doğal yöntem

Doğal yöntemler ile vücudunda oluşan batıklardan kurtulabilirsin.

  • 604PAYLAŞIM
  • 63330OKUMA

Batıklar, tüylerin alınma işleminden sonra ölü derinin altında kalıp uzayamaması veya yön değiştirip içe uzaması nedeniyle oluşuyor. Yanlış müdahale edildiğinde de leke leke bir görüntü oluşturur.

Batıklardan iz bırakmadan kurtulmak istiyorsan, aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsin.

Aspirinle batıklara çözüm

1,5 bardak kadar kaynamış suyun içerisine 5 adet aspirin ekle ve eriyene karıştır. Dibe çöken tortu kısmını aldıktan sonra kalan karışımı boş bir şişeye doldur. Haftada 1 kere karışımı bacaklarına püskürterek uygulayabilirsin. 2 saat kadar bekletmen yeterli olur. Bu uygulama bacaklarındaki lekelerin giderilmesine de yardımcı olur.

Şeker ve limon ikilisi

4 çorba kaşığı şekeri yarım çay bardağı limonla karıştır ve bacaklarına masaj yaparak uygula. Bu işlem peeling etkisi yaratarak bacaklarındaki ölü deriyi atmana yardımcı olur.

Nemlendirme

Duştan sonra tüm vücudunu nemlendirmek, gözeneklerinin rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca kıl köklerini yumuşatır ve batık oluşumunu da azaltır.

Kese

Duş alırken orta sertlikte bir kese ile kese yapmak, hem cildindeki ölü derileri atar hem de bacaklarında batık oluşumunu engeller.

Kas ağrıları için 5 doğal yöntem

Kötü duruş pozisyonu, kaslara aşırı yüklenme, soğuk algınlığı ve stres can yakan kas ağrılarına neden olabiliyor. Yaşam kaliteni düşüren kas ağrılarını bu doğal yöntemlerle bir nebze de olsa azaltabil

51975