Batıklar için 4 doğal yöntem

Doğal yöntemler ile vücudunda oluşan batıklardan kurtulabilirsin.

  • 207PAYLAŞIM
  • 34724OKUMA

Batıklar, tüylerin alınma işleminden sonra ölü derinin altında kalıp uzayamaması veya yön değiştirip içe uzaması nedeniyle oluşuyor. Yanlış müdahale edildiğinde de leke leke bir görüntü oluşturur.

Batıklardan iz bırakmadan kurtulmak istiyorsan, aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsin.

Aspirinle batıklara çözüm

1,5 bardak kadar kaynamış suyun içerisine 5 adet aspirin ekle ve eriyene karıştır. Dibe çöken tortu kısmını aldıktan sonra kalan karışımı boş bir şişeye doldur. Haftada 1 kere karışımı bacaklarına püskürterek uygulayabilirsin. 2 saat kadar bekletmen yeterli olur. Bu uygulama bacaklarındaki lekelerin giderilmesine de yardımcı olur.

Şeker ve limon ikilisi

4 çorba kaşığı şekeri yarım çay bardağı limonla karıştır ve bacaklarına masaj yaparak uygula. Bu işlem peeling etkisi yaratarak bacaklarındaki ölü deriyi atmana yardımcı olur.

Nemlendirme

Duştan sonra tüm vücudunu nemlendirmek, gözeneklerinin rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca kıl köklerini yumuşatır ve batık oluşumunu da azaltır.

Kese

Duş alırken orta sertlikte bir kese ile kese yapmak, hem cildindeki ölü derileri atar hem de bacaklarında batık oluşumunu engeller.

Güneş yanıkları için 6 doğal yöntem

Yaz aylarının en büyük kabusu güneş yanıkları... Güneş yanıklarına doğal yöntemler uygulayarak, acını az da olsa hafifletebilirsin.

17805

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

19607

Pürüzsüz bir cilt için 5 doğal yöntem

Pürüzsüz bir cilde kavuşmak artık çok kolay! Evdeki malzemelerle kendine doğal cilt bakımı yapabilir, ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

45472

Kas ağrıları için 5 doğal yöntem

Kötü duruş pozisyonu, kaslara aşırı yüklenme, soğuk algınlığı ve stres can yakan kas ağrılarına neden olabiliyor. Yaşam kaliteni düşüren kas ağrılarını bu doğal yöntemlerle bir nebze de olsa azaltabil

25669