Bakımlı eller için 5 pratik öneri

Bakımlı ve yumuşacık ellere sahip olmak istiyorsan, aşağıdaki önerilerden faydalanabilirsin.

  • 8PAYLAŞIM
  • 1197OKUMA

Güzelliğinin vazgeçilmez parçası ellerin özenli bir bakımı her daim hak ediyor. Doğru el bakımı önerileriyle Vücudunun vitrini olan ellerini mükemmel bir görüntüye kavuşturabilirsin.

Sıcak sudan uzak dur

Sıcak su, ellerini kurutarak çatlamasına neden olur. Bu sebeple ellerini yıkarken ılık su kullanmaya özen göstermelisin.

Sabun kullanımı

Ellerinin kurumasını istemiyorsan sabun seçerken nemlendiricili sabunları tercih etmelisin. Sabun yerine el yıkama jellerini de kullanabilirsin.

Nemlendirme

Gün içerisinde ve gece yatmadan önce ellerini mutlaka nemlendirmelisin. Hatta kış aylarında gece nemlendirici sürdükten sonra eldiven takıp yatmak, derinin nemlenmesine yardımcı olur.

Balık yağı

Araştırmalar, kuru cilt yapısına sahip olan fakat düzenli olarak balık yağı tüketen kişilerin ciltlerinin diğerlerine oranla daha nemli olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle özellikle kış aylarında beslenme düzenine balık yağını da eklemelisin.

Deterjan

Çok sık deterjan kullanıyorsan deterjanların içeriğinde bulunan maddelerden de etkileniyor olabilirsin. Bu nedenle bulaşık yıkarken ya da toz alırken ellerini eldiven ile korumayı ihmal etmemelisin.

Kuru eller için evde bakım önerileri

Yumuşacık ve pürüzsüz ellere sahip olmak kim istemez ki? Modavemoda.com'un önerileriyle kuruyup çatlayan ellere veda edebilirsin.

711

Doğal güzellik sırları

Evde uygulayabileceğin doğal güzellik sırları ile sağlıklı bir cilde ve ışıl ışıl saçlara sahip olabilirsin.

38318