7 adımda metalik göz makyajı

Sezonun yükselen trendi metalik göz makyajı popülerliğini artırmaya devam ediyor. Görünümüne cesur ve elegan bir hava katmak istiyorsan, göz makyajında bronz, gümüş ve altın tonlarını kullanarak bakışlarında metalik etki oluşturabilirsin.

  • 12PAYLAŞIM
  • 1964OKUMA

Sezonun yükselen trendi metalik göz makyajı popülerliğini artırmaya devam ediyor. Görünümüne cesur ve elegan bir hava katmak istiyorsan, göz makyajında bronz, gümüş ve altın tonlarını kullanarak bakışlarında metalik etki oluşturabilirsin.

Metalik farlar artık sadece gece makyajında değil, gündüz makyajında da kullanılıyor. Yoğunluğu ve rengini ayarladığın sürece metalik tonlar ile ışığı yakalayarak tüm cildinin aydınlanmasını sağlayabilirsin.

1. Adım

Metalik göz makyajı öncesinde, makyajının kalıcı olmasını istiyorsan, cildine makyaj bazı uygulamalısın.

2. Adım

Gözlerinin başlangıç noktasında beyaz bir ışıltı oluştur. Bu etkiyi beyaz göz kalemi ya da far kullanarak yapabilirsin.

3. Adım

Metalik farı uygularken tonları aşama aşama kullanmalısın. Böylelikle göz farı, göz bitişine doğru koyulaşır ve başlangıç noktası ile arasında ton farkı oluşur.

4. Adım

Metalik göz makyajında göz renginin de önemi büyük. Mavi gözlere sahipsen, mavi ve gümüş tonlarını birleştirebilir ya da altın tonları ile gözlerini ön plana çıkarabilirsin. Ela ve kahverengi gözler ise mor, kahve ve bronz tonlarından faydalanabilir.

5. Adım

Metalik göz makyajında göz kalemi olarak, eyeliner ya da siyah kalem kullanabilirsin. Örneğin, gümüş rengi far uyguluyorsan üzerine siyah eyeliner ile etkili bir görüntü elde edebilirsin.

6. Adım

Daha iddialı bir görüntü için metalik tonda bir krem farı, gözyaşı kanalının içine hafifçe dokundur ve kaşının alt kemiği ile arası boş kalacak şekilde üst göz kapağının tamamına dağıt.

7. Adım

Metalik tonlarda bir göz makyajı uyguluyorsan, siyah maskara, doğal renkli bir fondöten, hafif allık ve nude tonlarda bir ruj ile makyajını tamamlayabilirsin.

5 adımda simli göz makyajı

Göz makyajında simleri ve payetleri kullanmanın şimdi tam zamanı. Işıl ışıl bir göz makyajı ile özel davetlerin ve etkinliklerin yıldızı sen olabilirsin.

581

Göz şekline göre makyaj önerileri

Göz makyajı güzelliğini taçlandırırken bir anda tüm görüntünü de mahvedebilir. Göz makyajını yaparken göz şeklini ön planda tutmalısın.

4914

Far sürme teknikleri

Göz makyajının en kolay kısmı far uygulaması gibi gözükse de, far sürme tekniklerini öğrenince fikrin değişebilir.

9251

5 adımda krem far kullanımı

Gözlerini ön plana çıkarmanın en kolay yolu doğru far kullanımıdır. Toz farlara göre krem far kullanımını zahmetli buluyorsan, bu yazıdan sonra fikrin değişecek.

7662