7 adımda metalik göz makyajı

Sezonun yükselen trendi metalik göz makyajı popülerliğini artırmaya devam ediyor. Görünümüne cesur ve elegan bir hava katmak istiyorsan, göz makyajında bronz, gümüş ve altın tonlarını kullanarak bakışlarında metalik etki oluşturabilirsin.

  • 14PAYLAŞIM
  • 2349OKUMA

Sezonun yükselen trendi metalik göz makyajı popülerliğini artırmaya devam ediyor. Görünümüne cesur ve elegan bir hava katmak istiyorsan, göz makyajında bronz, gümüş ve altın tonlarını kullanarak bakışlarında metalik etki oluşturabilirsin.

Metalik farlar artık sadece gece makyajında değil, gündüz makyajında da kullanılıyor. Yoğunluğu ve rengini ayarladığın sürece metalik tonlar ile ışığı yakalayarak tüm cildinin aydınlanmasını sağlayabilirsin.

1. Adım

Metalik göz makyajı öncesinde, makyajının kalıcı olmasını istiyorsan, cildine makyaj bazı uygulamalısın.

2. Adım

Gözlerinin başlangıç noktasında beyaz bir ışıltı oluştur. Bu etkiyi beyaz göz kalemi ya da far kullanarak yapabilirsin.

3. Adım

Metalik farı uygularken tonları aşama aşama kullanmalısın. Böylelikle göz farı, göz bitişine doğru koyulaşır ve başlangıç noktası ile arasında ton farkı oluşur.

4. Adım

Metalik göz makyajında göz renginin de önemi büyük. Mavi gözlere sahipsen, mavi ve gümüş tonlarını birleştirebilir ya da altın tonları ile gözlerini ön plana çıkarabilirsin. Ela ve kahverengi gözler ise mor, kahve ve bronz tonlarından faydalanabilir.

5. Adım

Metalik göz makyajında göz kalemi olarak, eyeliner ya da siyah kalem kullanabilirsin. Örneğin, gümüş rengi far uyguluyorsan üzerine siyah eyeliner ile etkili bir görüntü elde edebilirsin.

6. Adım

Daha iddialı bir görüntü için metalik tonda bir krem farı, gözyaşı kanalının içine hafifçe dokundur ve kaşının alt kemiği ile arası boş kalacak şekilde üst göz kapağının tamamına dağıt.

7. Adım

Metalik tonlarda bir göz makyajı uyguluyorsan, siyah maskara, doğal renkli bir fondöten, hafif allık ve nude tonlarda bir ruj ile makyajını tamamlayabilirsin.

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2017 yazının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

11043

3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

31483

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?

Sezonun dikkat çeken trendlerinden mavi göz makyajı ile hem modern hem de şık bir görünüm elde edebilirsin. Özellikle kahverengi gözlüler, esmer ve buğday tenliler bu rengi mutlaka denemeliler.

19744

Kahverengi gözler için 4 makyaj önerisi

Göz makyajı şüphesiz her kadın için sihirli değnek görevi görür.

27220