7 adımda ilk buluşma makyajı

Beklediğin özel buluşmaya saatler kala paniğe kapılmamak için, ilk buluşma makyajı önerilerine mutlaka göz atmalısın.

  • 152PAYLAŞIM
  • 25533OKUMA

Yıllar geçse de üstünden onunla ilk buluşma gününün her ayrıntısı aklında yer alacak. Bu özel güne hazırlanırken makyajında da doğal görünümünü bozmayacak dokunuşlar olmalı. İşte adım adım ilk buluşma makyajı…

1. adım:

İlk buluşma makyajında cildinin pürüzsüz görünmesini istiyorsan primer uygulamalısın. Böylelikle hem kırışıklıklarının görünümü azaltabilir, hem de makyajının daha uzun süre dayanmasını sağlamış olursun.

2. adım:

Doğal bir ten makyajı için fondöten yerine BB krem tercih edebilirsin. BB kremi cildine eşit dağıtabilmek için makyaj süngeri ile uygulayabilirsin.

3. adım:

Kapatıcıyı göz altlarını kusursuzlaştırmak için kullanabileceğin gibi, burun kemiğine, gülme çizgilerine ve dudak üstüne de uygulama yaparak aydınlık bir ten elde edebilirsin.

4. adım:

Pembe veya şeftali tonlarındaki bir allığı elmacık kemiklerine hafifçe uygulayarak sağlıklı bir cilt görünümü elde edebilirsin.

5. adım:

Göz makyajında açık tonları tercih etmelisin. Koyu renkli farların dağılma tehlikesi olduğu için bu ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmalısın.

6. adım:

İlk buluşma makyajında kirpiklerini daha uzun ve hacimli gösterecek maskaralar tercih etmelisin.

7. adım

Son olarak dudaklarına nude pembe bir parlatıcı uygulayabilirsin.

Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

490

Gri makyaj modası

Yeni sezonda gri tırnak, far ve rujlar sezonun makyaj trendlerinin vazgeçilmezlerinden. Tarzınla bir adım öne çıkmak istiyorsan, sen de makyajında gri tonlarını deneyebilirsin.

284

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

770

5 dakikada makyaj yapımı

Sabah uykusunu sevenlerdensen, pratik makyaj oyunlarıyla 5 dakikada bakımlı ve çekici görünebilirsin.

1068