7 adımda ilk buluşma makyajı

Beklediğin özel buluşmaya saatler kala paniğe kapılmamak için, ilk buluşma makyajı önerilerine mutlaka göz atmalısın.

  • 149PAYLAŞIM
  • 24913OKUMA

Yıllar geçse de üstünden onunla ilk buluşma gününün her ayrıntısı aklında yer alacak. Bu özel güne hazırlanırken makyajında da doğal görünümünü bozmayacak dokunuşlar olmalı. İşte adım adım ilk buluşma makyajı…

1. adım:

İlk buluşma makyajında cildinin pürüzsüz görünmesini istiyorsan primer uygulamalısın. Böylelikle hem kırışıklıklarının görünümü azaltabilir, hem de makyajının daha uzun süre dayanmasını sağlamış olursun.

2. adım:

Doğal bir ten makyajı için fondöten yerine BB krem tercih edebilirsin. BB kremi cildine eşit dağıtabilmek için makyaj süngeri ile uygulayabilirsin.

3. adım:

Kapatıcıyı göz altlarını kusursuzlaştırmak için kullanabileceğin gibi, burun kemiğine, gülme çizgilerine ve dudak üstüne de uygulama yaparak aydınlık bir ten elde edebilirsin.

4. adım:

Pembe veya şeftali tonlarındaki bir allığı elmacık kemiklerine hafifçe uygulayarak sağlıklı bir cilt görünümü elde edebilirsin.

5. adım:

Göz makyajında açık tonları tercih etmelisin. Koyu renkli farların dağılma tehlikesi olduğu için bu ürünlerden mümkün olduğunca uzak durmalısın.

6. adım:

İlk buluşma makyajında kirpiklerini daha uzun ve hacimli gösterecek maskaralar tercih etmelisin.

7. adım

Son olarak dudaklarına nude pembe bir parlatıcı uygulayabilirsin.

Selfie makyajı nasıl yapılır?

Selfie'lerde ve etiketlendiğin fotoğraflarda güzel görünmek için kendine güven, doğru ışık ve açı çoğu zaman yetmez. Fotoğraflarda mükemmel görünmek istiyorsan, senin için hazırladığımız selfie makyaj

595

Sonbaharda makyaj çantanda olması gereken 6 ürün

Makyajının sonbaharda güzel ve ışıltı görünmesini istiyorsan, makyaj çantanda ufak değişiklikler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

459

5 adımda gölgeli dudak makyajı

Son zamanlarda podyumları sallayan gölgeli dudak makyajını denemeye ne dersin? Sen de farklı görünmek ve dudaklarını odak noktası yapmak için gölgeli dudak makyajını deneyebilirsin.

585

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

560