5 adımda simli göz makyajı

Göz makyajında simleri ve payetleri kullanmanın şimdi tam zamanı. Işıl ışıl bir göz makyajı ile özel davetlerin ve etkinliklerin yıldızı sen olabilirsin.

  • 9PAYLAŞIM
  • 1379OKUMA

Primer uygula

Göz makyajının kalıcılığını artırmak istiyorsan mutlaka primer uygulamalısın. Böylelikle gece boyunca göz makyajının tazeliğini koruyabilirsin.

Baz uygula

Simli göz makyajı yaparken öncelikle göz kapağının tamamına baz rengi far uygulamalısın. Bu rengi dilersen ışıltı tonlardan da seçebilirsin.

Göz farı seçimi

Göz farı seçerken ten rengini göz önünde bulundurmalısın. Seçtiğin simli farını göz kapağının katlanma çizgisine uygula ve iyice dağılmasını sağla. Göz makyajını yaparken mutlaka far fırçanı da yanında bulundurmalısın.

Göz makyajını tamamla

Gölgeli bir görünüm yaratmak için, kirpik dibinin ve katlanma çizgisinin arasına daha açık renkli olan bir simli far uygula. Daha sonra far fırçanı yuvarlak hareketlerle uygulayarak farının dağılmasını sağla. Son olarak kirpik dibine sedef rengi simli far uygulayabilirsin. Böylelikle gözlerinin daha iri ve belirgin görünmesini sağlayabilirsin.

Hacimli kirpikler

Kirpiklerine maskaranı iki kat uygula ve makyajını nude tonlarda bir ruj ile tamamla.

Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine uygun far seçimi ile gözlerinin güzelliğini ve rengini ortaya çıkarabilir; daha anlamlı bakışlara sahip olabilirsin.

12219

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2017 yazının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

11466

3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

32449

Mavi göz makyajı nasıl yapılır?

Sezonun dikkat çeken trendlerinden mavi göz makyajı ile hem modern hem de şık bir görünüm elde edebilirsin. Özellikle kahverengi gözlüler, esmer ve buğday tenliler bu rengi mutlaka denemeliler.

20052