5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tasarruf etmiş olursun.

  • 8PAYLAŞIM
  • 1229OKUMA

Saç tipini öğren

Saçının kalın ya da ince telli oluşu boyama süresini ve kalıcılığını etkiler. Boyayı kalın telli saçlar daha yavaş, ince telliler ise daha çabuk emer. Ayrıca permalı saçlar boyayı çabuk emdiği gibi daha çabuk kusar.

Kirli saça uygula

Saç boyasının kalıcılığını artırmak istiyorsan kirli saça uygulamalısın. Saçlarını yıkadığında derindeki yağ oranı düşer ve saçların korunaksız hale gelir. Saçlarını boya işleminden 24 saat önce yıkayabilirsin.

Boya miktarını hesapla

Saçının uzunluğu ve dolgunluğuna bağlı olarak birkaç kutu boya alman gerekebilir. Ayrıca saç dipleri uçlarına göre daha zor boya tutar. Bu yüzden boyamaya diplerden başlamalı ve boyayı uç kısımlara iyice yedirmelisin.

Saç bakım kremi kullanımı

Aldığın ürünlerin paketinde genellikle besleyici ve onarıcı saç kremi de olur. Saçını boyayıp, yıkadıktan sonra bu kremi uygularsan daha kalıcı, yumuşak ve parlak bir saça sahip olabilirsin.

Ne kadar sıklıkla boyamalı?

Sık sık boyanan saçlarda zayıflama ve matlık oluşur. Saçını her gün yıkadığın takdirde 28-30 gün kadar kalıcı olabilen boyaları tekrarlamak için beklemen gereken ideal süre ilk boyama işleminden itibaren 6-8 haftadır.

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

95403

Saç için ısırgan otu kürü tarifi

Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak istiyorsan ısırgan otu kürünü deneyebilirsin.

28609

Kepek için çözüm önerileri

Kuru, yağlı veya normal saç ayırt etmeden, kadın-erkek fark etmeksizin oluşan kepeğin sonunu hazırlıyoruz. Yıllardır sonu gelmeyen kepek sorununa, önerilerle cevap veriyoruz.

21648

Boyalı saçlar için 12 saç bakım önerisi

Boyalı saçların en büyük problemi, saç renginin zamanla solup canlılığını yitirmesidir.

19436