5 Adımda Plaj Güzeli Olun!

Işıltılı bir ten, parlak saçlar ve sağlıklı kıvrımları olan bir vücut… Komple bir yaz görüntüsü için hazır mısınız? 1 BİR TUTAM IŞILTI Ama tabii ki yüzde 100 doğal olmalı diyorsanız, sizin için evde hazırlayabileceğiniz basit bir reçete: Bir sprey şişesine mavikantaron suyu koyun, içine 3 damla papatya yağı ve 1 damla limon yağı ekleyip iyice […]

  • 27PAYLAŞIM
  • 4396OKUMA

Işıltılı bir ten, parlak saçlar ve sağlıklı kıvrımları olan bir vücut… Komple bir yaz görüntüsü için hazır mısınız?

1 BİR TUTAM IŞILTI
Ama tabii ki yüzde 100 doğal olmalı diyorsanız, sizin için evde hazırlayabileceğiniz basit bir reçete: Bir sprey şişesine mavikantaron suyu koyun, içine 3 damla papatya yağı ve 1 damla limon yağı ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı mutlaka güneşte kurutun. Bu tarifi iki hafta boyunca haftada üç kez olmak üzere saçlarınıza uygulayın, değişime inanamayacaksınız!

5 ADIMDA PLAJ GÜZELİ

 

2 JACQUELINE BISSET DALGASI
Jacqueline Bisset’nin 1970’lerdeki dalgalı saçlarına, çok efor sarf etmeden kavuşmak hiç zor değil. Denklem basit: Biraz hacim + esnek bukleler + yüzü çevreleyen dalgalar + ortadan ayrılmış bir saç. Saçlarınızı taradıktan sonra elinizle saçınızı birkaç parçaya ayırın ve her bir parçayı burarak birkaç dakika tost veya maşa yardımıyla şekillendirin. Son olarak saçlarınızı ortadan ikiye ayırıp elinizle buklelerinizi dağıtın.

 

5 ADIMDA PLAJ GÜZELİ
3 İNCE BİR KALEM
Doğal bir biçimde, canlı ve hoş yaz bakışlarına sahip olmanın en hızlı yolu, kirpiklerin diplerini koyulaştırmaktır ve bunun tek yoluysa tabii ki en sevdiğimiz makyaj malzememiz eyelinerlarımızdır… L’Oréal Paris’in makyaj sanatçılarından Karim Rahman, göz kapaklarında ten renkleri kullanarak kalemin etkisinin artırılabileceğini söyleyerek, bizlerle göz kalemi çekmenin sırrını paylaşıyor: Göz kalemini sürmeden önce bir peçete yardımıyla önce kuyruğunu çizdiğini, kalemi daha sonra çektiğini ve böylece daha düzgün çizgi çizebildiğini söylüyor.
5 ADIMDA PLAJ GÜZELİ
4 EĞLENEREK ŞEKİLLENMEK
Çok çaba sarf etmeden hem kalçaları, hem de bacakları şekillendirmesi, trambolinin en önemli avantajı olabilir. Tüm vücudu çalıştırmayı mümkün kılan trambolinin bir diğer avantajıysa inanılmaz eğlenceli olması. Denge hareketleri yaparak, mesela tek ayak üzerinde zıplamak gibi; çalışmalarınızı daha kardiyovasküler seviyeye taşımanız da mümkün. Peki nerede yapacaksınız bunu? İmkanınız varsa evinizin bahçesinde, neden olmasın? Ayrıca size bu imkanı sağlayacak spor salonları da bulabilirsiniz
5 ADIMDA PLAJ GÜZELİ
5 SAÇLARA BİRAZ HACİM
Saçlara yapılan kaynaklar ya da takılan çıtçıtlar, bir tarak yardımıyla arkaları hacimlendirmek için yapılan krepeler veya bakım ürünleriyle saçlarımıza istediğimiz hacmi vermeye çalışmak… Bunların hepsi de işe yarayan ve senelerdir kullandığımız teknikler. Ama en doğalı, duş sonrası saçı ters kurutarak diplerden hacim vermeye çalışmak ve tabii ki topuz yapmak; çünkü sonuçlar daha seksi, daha doğal ve daha modern görünür.
5 ADIMDA PLAJ GÜZELİ
CHLOÉ DUGAST

Yaz aylarında serinleten 4 sağlıklı yiyecek

“Esmiyor!” dediğini duyar gibiyiz; evet esmiyor fakat ferahlamak için başka yollar da var. Bugünlerde serinlik veren yiyeceklerden faydalanmanın tam zamanı.

20825

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

26999

Sıcak havalarda sağlığını koruyacak 5 öneri

Sıcak hava hareketsizliği ve halsizliği de beraberinde getiriyor. Sıcak havalarda yapacağın bir kaç öneri ile hareketsiz yaşam tarzına veda edebilirsin.

8901

Genç gösteren saç modelleri

Seni genç gösteren saç kesim modelleri ile yıllara meydan okuyabilirsin.

30538