5 adımda krem far kullanımı

Gözlerini ön plana çıkarmanın en kolay yolu doğru far kullanımıdır. Toz farlara göre krem far kullanımını zahmetli buluyorsan, bu yazıdan sonra fikrin değişecek.

  • 47PAYLAŞIM
  • 7788OKUMA

Krem farlar çok amaçlı makyaj ürünleridir. Far özelliğinin dışında krem farını baz, aydınlatıcı ya da eyeliner olarak kullanabilirsin.

Krem far nasıl uygulanır?

Krem yapıdaki farları parmak uçlarınla uygulayabilirsin. Daha sonra farın oluşturduğu çizgileri dağıtmak için yumuşak uçlu bir göz fırçası kullanabilirsin.

Far bazı kullan

Yoğun bir göz makyajı yapacaksan ve kalıcı olmasını istiyorsan, krem farını sürmeden önceden göz kapaklarına far bazı uygulayabilirsin. Böylelikle farının gün boyu yeni uygulanmış gibi görünmesini sağlayabilirsin.

Eşit oranda dağılmasını sağla

Krem far kullanımında en önemli nokta, farın göz kapağına eşit olarak dağılması. Farının nereden başlayıp, nerede bittiği asla belli olmamalı.

Göz rengini dikkate al

Krem far seçerken göz rengini dikkate almalısın. Yeşil gözlere sahipsen; mor ve bordo tonlarını, mavi gözler kahve tonları ve kahve gözlüler ise her far tonunu deneyebilirler.

Bakışlarına derinlik kazandır

Krem far uygulamasının ardından buğulu bir görünüm elde etmek için, benzer tonlarda mat bir far yardımıyla göz kapağının katlanma bölgesinin üzerinden geç ve farı dağıtmayı unutma.

Çok amaçlı kullan

Krem farını eyeliner olarak kullanırken açılı bir far fırçasından yardım alabilirsin. Eğer baz olarak kullanacaksan pudranla aynı tonlarda olmasına dikkat etmelisin. Aksi halde baz olarak uyguladığında yüzünde renk farklılıkları oluşabilir.

Yaz için renkli rimel önerileri

Günden günde popülerliğini artıran renkli rimel trendi 2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda podyumlardan sokak stiline taşınıyor.

30107

5 adımda simli göz makyajı

Göz makyajında simleri ve payetleri kullanmanın şimdi tam zamanı. Işıl ışıl bir göz makyajı ile özel davetlerin ve etkinliklerin yıldızı sen olabilirsin.

655

Göz şekline göre makyaj önerileri

Göz makyajı güzelliğini taçlandırırken bir anda tüm görüntünü de mahvedebilir. Göz makyajını yaparken göz şeklini ön planda tutmalısın.

5033

Far sürme teknikleri

Göz makyajının en kolay kısmı far uygulaması gibi gözükse de, far sürme tekniklerini öğrenince fikrin değişebilir.

9356