3 adımda şampuansız saç yıkama

Şampuansız şaç yıkama yani no-poo akımından yoksa sen hala haberdar değil misin?

  • 60PAYLAŞIM
  • 9996OKUMA

Güzelliğin yeni trendlerinden olan şampuansız saç yıkama; saç sağlığını doğal akışına bırakıp kendi yağıyla saç derinin temizlenmesini hedefliyor.

No- poo akımının öncüleri olan Hollywood ünlüleri ise şampuan yerine karbonatlı su, elma sirkesi ve saçları yumuşatmak için de doğal yağlar tercih ediyorlar.

İşte adım adım şampuansız saç yıkama:

İlk iki hafta

Şampuansız saç yıkamaya yeni başladığın için muhtemelen saçların kuru ve sert yapıdadır. Ancak devam etmeye kararlıysan, bir süre sonra saçlarının yağlanmadığını ve daha parlak gözüktüğünü fark edeceksin.

Doğal karışım

İlk haftalarda saçların çevredeki tüm kokuları çeker. Bunun için saçlarını düzenli olarak su ile yıkamalı ve haftada bir kere kabartma tozu ile elma sirkesini karıştırıp saçlarına uygulamalısın.

Doğal yağ kullanımı

Saçlarını şampuansız yıkayarak da beslenmesini sağlayabilirsin. Doğal yağlar saçlarının ihtiyacı olana nemi ve vitamini sağlar.

Yıpranmış saçlar nasıl onarılır?

Yıpranan saçlarına eski parlaklığını, hacmini ve güzelliğini geri kazandırmak istiyorsan, saçlarını eski sağlığına kavuşturacak önerilerimize göz atabilirsin.

1421

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

8684

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Yıpranan saçlarını tekrar sağlığına kavuşturmak ve pürüzsüz saç uçlarına sahip olmak istiyorsan keratin bakımını uygulayabilirsin.

2072

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

1593