3 adımda şampuansız saç yıkama

Şampuansız şaç yıkama yani no-poo akımından yoksa sen hala haberdar değil misin?

  • 57PAYLAŞIM
  • 9454OKUMA

Güzelliğin yeni trendlerinden olan şampuansız saç yıkama; saç sağlığını doğal akışına bırakıp kendi yağıyla saç derinin temizlenmesini hedefliyor.

No- poo akımının öncüleri olan Hollywood ünlüleri ise şampuan yerine karbonatlı su, elma sirkesi ve saçları yumuşatmak için de doğal yağlar tercih ediyorlar.

İşte adım adım şampuansız saç yıkama:

İlk iki hafta

Şampuansız saç yıkamaya yeni başladığın için muhtemelen saçların kuru ve sert yapıdadır. Ancak devam etmeye kararlıysan, bir süre sonra saçlarının yağlanmadığını ve daha parlak gözüktüğünü fark edeceksin.

Doğal karışım

İlk haftalarda saçların çevredeki tüm kokuları çeker. Bunun için saçlarını düzenli olarak su ile yıkamalı ve haftada bir kere kabartma tozu ile elma sirkesini karıştırıp saçlarına uygulamalısın.

Doğal yağ kullanımı

Saçlarını şampuansız yıkayarak da beslenmesini sağlayabilirsin. Doğal yağlar saçlarının ihtiyacı olana nemi ve vitamini sağlar.

Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

1351

5 adımda saç boyama

Saç trendleri günden güne değişiyor ve moda olan saç renklerini denemek istiyoruz. Saçını evde boyamaya karar verdiysen aşağıdaki adımları uygulayabilirsin. Böylelikle hem vakitten hem de nakitten tas

690

2018 saç trendleri

2018'de saç trendleri hiç olmadığı kadar abartılı, eğlenceli ve gösterişli olacak. Pembe saçlardan ilginç saç aksesuarlarına kadar yeni yılın saç trendlerini senin için derledik.

630

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

889