3 adımda gündüzden geceye göz makyajı

Göz makyajında gündüz sade bir görünüm, gece ise dikkatleri bakışlarına yoğunlaştırarak cüretkar güzellik tavrını yansıtabilirsin.

  • 109PAYLAŞIM
  • 18295OKUMA

İş güç derken akşam randevusu için göz makyajına ayıracak vakit kalmayabilir. Oysa uygun teknikleri kullanarak gündüz makyajını gece makyajına çevirmek çok kolay.

Gözlere yoğunlaş

Göz makyajında gündüzden geceye geçiş yapmak için sabah göz etrafını bir kalem ile belirginleştirmelisin. Akşam ise aynı kalemi kirpikler boyunca uygulamalı ve göz kapağının üzerinde dağıtmalısın. Bu uygulama gece boyunca kalıcı olacak göz makyajının bazını oluşturur. Daha sonra dumanlı göz makyajı yaratmak için koyu renk farını, gözün dış kenarına yoğun şekilde uygulayıp iç kısmına doğru dağıtmalısın.

Gündüz göz makyajı

Şıklığın ve masumiyetin temsilcisi olan pastelin mat tonları, gün içinde kullanmak için çok uygun. Ayrıca bu sıcak renkleri bir arada kombinleyerek kendi stilini de yaratabilirsin. Bu mat tonlar daha çok sarışın ve kumral tenliler için ideal olabilir.

Gece göz makyajı

Mor, yeşil ve bakırın koyu tonları gece makyajını tamamlamaya yetecek. Gece göz makyajı için metalik farları da tercih edebilirsiniz. Krem farlara göre toz farlar çok daha kalıcı olduğu için gece boyunca etkisini koruyacak.

Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

431

Gri makyaj modası

Yeni sezonda gri tırnak, far ve rujlar sezonun makyaj trendlerinin vazgeçilmezlerinden. Tarzınla bir adım öne çıkmak istiyorsan, sen de makyajında gri tonlarını deneyebilirsin.

270

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

714

5 dakikada makyaj yapımı

Sabah uykusunu sevenlerdensen, pratik makyaj oyunlarıyla 5 dakikada bakımlı ve çekici görünebilirsin.

1029