3 adımda gündüzden geceye göz makyajı

Göz makyajında gündüz sade bir görünüm, gece ise dikkatleri bakışlarına yoğunlaştırarak cüretkar güzellik tavrını yansıtabilirsin.

  • 109PAYLAŞIM
  • 18155OKUMA

İş güç derken akşam randevusu için göz makyajına ayıracak vakit kalmayabilir. Oysa uygun teknikleri kullanarak gündüz makyajını gece makyajına çevirmek çok kolay.

Gözlere yoğunlaş

Göz makyajında gündüzden geceye geçiş yapmak için sabah göz etrafını bir kalem ile belirginleştirmelisin. Akşam ise aynı kalemi kirpikler boyunca uygulamalı ve göz kapağının üzerinde dağıtmalısın. Bu uygulama gece boyunca kalıcı olacak göz makyajının bazını oluşturur. Daha sonra dumanlı göz makyajı yaratmak için koyu renk farını, gözün dış kenarına yoğun şekilde uygulayıp iç kısmına doğru dağıtmalısın.

Gündüz göz makyajı

Şıklığın ve masumiyetin temsilcisi olan pastelin mat tonları, gün içinde kullanmak için çok uygun. Ayrıca bu sıcak renkleri bir arada kombinleyerek kendi stilini de yaratabilirsin. Bu mat tonlar daha çok sarışın ve kumral tenliler için ideal olabilir.

Gece göz makyajı

Mor, yeşil ve bakırın koyu tonları gece makyajını tamamlamaya yetecek. Gece göz makyajı için metalik farları da tercih edebilirsiniz. Krem farlara göre toz farlar çok daha kalıcı olduğu için gece boyunca etkisini koruyacak.

Parti makyajının püf noktaları

Parti makyajının püf noktalarını keşfet!

249

5 adımda simli göz makyajı

Göz makyajında simleri ve payetleri kullanmanın şimdi tam zamanı. Işıl ışıl bir göz makyajı ile özel davetlerin ve etkinliklerin yıldızı sen olabilirsin.

284

Yılbaşı makyajı nasıl yapılır?

İster evde ister dışarıda yılbaşı gecesinde mükemmel görünmek istiyorsan, yılbaşı makyajı adımlarını uygulayabilirsin.

336

Cadılar Bayramı makyaj önerileri

Cadılar Bayramı makyajın yoksa hala belli değil mi? Ülkemizde yeni yeni konsept parti havasında kutlanmaya başlayan Cadılar Bayramı makyaj önerilerini senin için listeledik.

518