3 adımda gündüzden geceye göz makyajı

Göz makyajında gündüz sade bir görünüm, gece ise dikkatleri bakışlarına yoğunlaştırarak cüretkar güzellik tavrını yansıtabilirsin.

  • 107PAYLAŞIM
  • 17924OKUMA

İş güç derken akşam randevusu için göz makyajına ayıracak vakit kalmayabilir. Oysa uygun teknikleri kullanarak gündüz makyajını gece makyajına çevirmek çok kolay.

Gözlere yoğunlaş

Göz makyajında gündüzden geceye geçiş yapmak için sabah göz etrafını bir kalem ile belirginleştirmelisin. Akşam ise aynı kalemi kirpikler boyunca uygulamalı ve göz kapağının üzerinde dağıtmalısın. Bu uygulama gece boyunca kalıcı olacak göz makyajının bazını oluşturur. Daha sonra dumanlı göz makyajı yaratmak için koyu renk farını, gözün dış kenarına yoğun şekilde uygulayıp iç kısmına doğru dağıtmalısın.

Gündüz göz makyajı

Şıklığın ve masumiyetin temsilcisi olan pastelin mat tonları, gün içinde kullanmak için çok uygun. Ayrıca bu sıcak renkleri bir arada kombinleyerek kendi stilini de yaratabilirsin. Bu mat tonlar daha çok sarışın ve kumral tenliler için ideal olabilir.

Gece göz makyajı

Mor, yeşil ve bakırın koyu tonları gece makyajını tamamlamaya yetecek. Gece göz makyajı için metalik farları da tercih edebilirsiniz. Krem farlara göre toz farlar çok daha kalıcı olduğu için gece boyunca etkisini koruyacak.

Selfie makyajı nasıl yapılır?

Selfie'lerde ve etiketlendiğin fotoğraflarda güzel görünmek için kendine güven, doğru ışık ve açı çoğu zaman yetmez. Fotoğraflarda mükemmel görünmek istiyorsan, senin için hazırladığımız selfie makyaj

599

Sonbaharda makyaj çantanda olması gereken 6 ürün

Makyajının sonbaharda güzel ve ışıltı görünmesini istiyorsan, makyaj çantanda ufak değişiklikler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

476

5 adımda gölgeli dudak makyajı

Son zamanlarda podyumları sallayan gölgeli dudak makyajını denemeye ne dersin? Sen de farklı görünmek ve dudaklarını odak noktası yapmak için gölgeli dudak makyajını deneyebilirsin.

595

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

564