3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

  • 164PAYLAŞIM
  • 27545OKUMA

Göz makyajım hem doğal olsun hem de gösterişli olsun diyorsan, gözlerine derinlik kazandıracak bronz göz makyajını deneyebilirsin.

1. Adım

Göz makyajına başlamadan önce göz farı bazı kullanmalısın. Göz farı bazı hem kırışıklıklarının kapanmasını sağlar hem de göz makyajının kalıcılığını artırır.

2. Adım

Göz makyajında uygun makyaj fırçası kullanırsan profesyonel sonuç elde edebilirsin. Düz bir far fırçası ile altın bronz göz farını tüm göz kapağına uygula. Ardından kesik uçlu bir fırça yardımıyla bakır tonlarındaki farını gözünün dış kösesine uygulayıp dağıtabilirsin.

3. Adım

Bronz göz makyajında dikkat etmen gereken, farın göz kapağına olabildiğince iyi yerleşmesi ve bir bütün olarak durmasıdır. Tabi bir de kirpiklerini kıvırmayı ve maskara uygulamayı unutmamalısın.

Göz şekline göre makyaj önerileri

Göz makyajı güzelliğini taçlandırırken bir anda tüm görüntünü de mahvedebilir. Göz makyajını yaparken göz şeklini ön planda tutmalısın.

4270

Far sürme teknikleri

Göz makyajının en kolay kısmı far uygulaması gibi gözükse de, far sürme tekniklerini öğrenince fikrin değişebilir.

8211

5 adımda krem far kullanımı

Gözlerini ön plana çıkarmanın en kolay yolu doğru far kullanımıdır. Toz farlara göre krem far kullanımını zahmetli buluyorsan, bu yazıdan sonra fikrin değişecek.

7095

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2017 yazının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

9387