2017’de veda edeceğimiz 5 güzellik trendi

Gün geçmiyor ki hayatımıza yeni bir güzellik trendi girmesin. Güzellik hakkında her gün yeni bilgiler öğrenmek, gelişmeleri takip etmek konusunda büyük bir heves duyarken, veda etmen gereken güzellik trendlerini de biliyor musun?

  • 167PAYLAŞIM
  • 28025OKUMA

İşte 2017’de veda edeceğimiz trendler…

Dudak kalemi ile çerçeve çizmek

Dudak kalemi ile çerçeveleme alışkanlığını 90’lara geri gönderiyoruz. Dudak kalemini sadece çerçeve için kullanırsan, rujun yok oldukça ağız kenarında kocaman bir çizgi görünümünü kalır. Bunun yerine dudak kalemi ile dudaklarının üzerini doldurmalı ve ardından rujunu uygulamalısın.

Çok fazla fondöten uygulamak

Doğallığın trend olduğu 2017 yılında, yüzünün tamamına fondöten sürmen için hiçbir sebep yok. Fondöteni sadece sorunlu bölgelere uygulayarak cildine nefes alacak alan yaratabilirsin.

Suya dayanıklı rimel kullanmak

Özellikle yaz aylarında makyajının olabildiğince natural olmasına özen göstermesin. Çıkarması zor olan suya dayanıklı maskara, göz kenarlarının yaşlanmasına ve kirpiklerinin dökülmesine sebep olabilir. Bu nedenle rimel tercihini hacim veren maskaralardan yana kullanmalısın.

Sadece BB krem kullanmak

Yüzüne uyguladığın fondöten ya da BB krem gibi ürünlerle, göz altı morluklarını kapatabileceğini sanıyorsan yanılıyorsun. 2017 yılında makyajında kusursuz bir görünüm yaratmak istiyorsan, makyaj çantanda mutlaka bir concealer bulundurmalısın. Concealer uygularken, alt kirpik çizginden aşağı doğru ters üçgen çizmeye özen göstermelisin.

Toz allık kullanmak

Toz allıklar uzun süre dayansa da, trendler krem allıklar yönünde. Özellikle yaz aylarında kullanımı çok daha pratik olan krem allıkları tercih edebilirsin. Allığı yanaklarına ezbere uygulamak yerine, önce gülümse ve kabarıklaşan yanak elmalarından kulaklarına doğru uygula.

2017 yılının 5 güzellik trendi

Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

438

Gri makyaj modası

Yeni sezonda gri tırnak, far ve rujlar sezonun makyaj trendlerinin vazgeçilmezlerinden. Tarzınla bir adım öne çıkmak istiyorsan, sen de makyajında gri tonlarını deneyebilirsin.

273

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

714

5 dakikada makyaj yapımı

Sabah uykusunu sevenlerdensen, pratik makyaj oyunlarıyla 5 dakikada bakımlı ve çekici görünebilirsin.

1036