10 adımda lavanta yağı

Kokusuyla nam salmış, rahatlatıcı etkisiyle dillere destan olmuş lavanta yağını cilt bakım rutinine eklemeye ne dersin?

  • 67PAYLAŞIM
  • 11144OKUMA

Güzellik ve bakım dünyasının favori yağı lavantanın işte faydaları:

Strese birebir

Lavanta yağı sakinleştirici özelliği sayesinde rahatlamaya yardımcı olur. Su dolu bir sprey şişesine birkaç damla lavanta yağı damlatarak yastığına, yatağına ve havlularına sıkabilirsin. Böylece mışıl mışıl bir uykuya rahatlıkla geçebilirsin.

Adet sancısı

Regl döneminde ağrı çektiğin bölgeye birkaç damla lavanta yağı sürebilirsin. 15 dakika sonra kramplarının ve ağrının azaldığını hissedeceksin.

Baş ağrısı

Lavanta yağını şakaklarına ve başına masaj yaparak uyguladığında, baş ağrının azaldığını fark edeceksin. Eğer nane yağı ile karıştırsan daha etkili sonuç alabilirsin.

Bahar alerjisi

Limon, lavanta ve nane bazı mevsimsel alerjilerin yavaşlamasını sağlıyor. Burun kemiğinin üzerine ya da ayak bileklerine uygulayabilirsin.

Sivilceleri kurutuyor

Lavanta yağı bakterilerle savaştığı için sivilce tedavisinin en etkin yardımcılarından. Sivilceye neden olan sebumun çözülmesine ve sivilce oluşumunun azalmasına yardımcı oluyor.

Dudak bakımı

Çatlayan dudaklarından şikayet ediyorsan, lavanta yağının nemlendirici gücünden faydalanabilirsin. Aynı zamanda dudaklarının dolgun ve parlak bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsin.

Dolgun kaşlar

Kaşlarının seyrek olduğunu düşünüyorsan, bu yağ sayesinde gür kaşlara kavuşabilirsin. Bir pamuk yardımıyla kaşlarına lavanta yağı uygulayabilirsin.

Yaşlanma karşıtı

Günlük nemlendiricinin içerisine bir miktar lavanta yağı eklediğinde, derin olmayan kırışıklarının giderilmesine yardımcı olur.

Doğal losyon

Cildinin kimyasal ürünler nedeniyle eski parlak ve sağlıklı görüntüsünü kaybettiğini düşünüyorsan, lavanta yağını doğal losyon olarak da kullanabilirsin. Birkaç damla lavanta yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı ve rendelenmiş salatalık ile hazılayacağın kür ile makyajını da temizleyebilirsin.

Saç bakımı

Lavanta yağını saç diplerine masaj yaparak uyguladığında kepekten arındığını fark edeceksin. Saçlarının hızlı uzaması için de kullandığın şampuanın içerisine bir iki damla lavanta yağı ekleyebilirsin.

Yosun yağı yüze nasıl uygulanır?

Son dönemde güzellik ve bakım rituellerinin bir parçası olan yosun yağı, cildimizin ihtiyacı olan bir çok mineral ve vitamin barındırıyor. Selülitlerden göz altı sorunlarına çatlaklardan cilt lekeleri

13171

Zeytinyağı ile cilt bakımı

Cildi yumuşatan, parlaklık kazandıran, gençleştiren ve besleyen zeytinyağını sen de doğal güzellik ürünü olarak kullanabilirsin. Yüz maskesi, nemlendirici krem ya da serum... Seçim senin...

19586

Hint yağının güzelliğe 3 önemli faydası

Güzelliğine katkı sağlayacak doğal bir çözüm arıyorsan, hint yağının mucizevi etkilerini deneyebilirsin. Hint yağı hem cildine derinlenmesine nüfuz eder hem de besleyici özelliği sayesinde cildinin ye

31469

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

45735