Hamile kıyafeti seçimi için 4 öneri

Hamile kıyafeti seçerken dikkat etmen gereken bazı önemli noktalar var. Hamilelik dönemi boyunca vücuduna uygun, rahat ve sağlıklı kıyafetler seçmelisin.

Hamilelikte kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Pamuklu giysiler

Hamile kıyafeti seçerken %100 pamuktan yapılmış olmasına özen göstermelisin. Naylon ya da sentetik karışımlı kıyafetleri tercih etmemelisin. Pamuktan yapılmış giysiler hem vücudunu daha sıcak tutar hem de hava almasını sağlar.

Doğru iç çamaşırı

Hamileliğin ilk üç ayından itibaren göğüsler belirgin şekilde büyümeye başlar. Bu aşamada göğüs ölçüne tam uyacak ve meme dokuna destek sağlayacak sütyenler almalısın. Bu çamaşırların geniş askılı ve balenli olmasına da dikkat etmelisin. Şayet göğüslerin çok fazla büyüdüyse, uyurken destek sağlaması için özel olarak üretilmiş sütyenlerden tercih etmelisin. Hamilelik sürecinde göğüslerinin deforme olmasını istemiyorsan, seçtiğin iç çamaşırı ile meme dokuna destek vermelisin.

Ayakkabı seçimi

Hamilelik dönemi için topuklu ayakkabılar oldukça tehlikelidir. Bu dönemde topuklu ayakkabılar yerine yüksek tabanlı, tabanı kaymayan ve hava alan ayakkabıları tercih edebilirsin.

Rahat giysiler

Hamile kıyafetlerinde esneme özelliği olan likralı kumaşlar kullanılır. Fakat likralı kumaşlar uzun süre ısıya maruz kaldığında fonksiyonunu yitirir. Bu yüzden kıyafetlerini dinlendirerek giymeye özen göstermelisin.

Hamilelikte yapılması ve yapılmaması gerekenler

Tüm anne adayları için hamilelikte yapılması ve yapılmaması gerekenler mevcut. Tabii bir de komşulardan, yakınlarından ve aile bireylerinden gelen tavsiyeler var. Unutmamalısın ki hamilelik sürecinde

23475

Doğum sonrası karın sıkılaştırma önerileri

Bebeğini kucağına alana kadar fiziksel olarak birçok değişikliğe uğrarsın. En dikkat çekici olanı ise doğumdan sonra hala karnının şişkin olmasıdır.

20745

Hamilelikte sivilcelenmeyi önlemek için 7 öneri

Hamilelikte sivilcelenmenin neden arttığı ve nasıl tedavi edileceği anne adaylarının en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi.

7154

Mutlu anne olmanın 4 püf noktası

Kadınların anne olma isteği yaşamlarındaki seçimlerine de doğrudan etki eder.

4435