Hamile kıyafeti seçimi için 4 öneri

Hamile kıyafeti seçerken dikkat etmen gereken bazı önemli noktalar var. Hamilelik dönemi boyunca vücuduna uygun, rahat ve sağlıklı kıyafetler seçmelisin.

Hamilelikte kıyafet seçimi nasıl olmalı?

Pamuklu giysiler

Hamile kıyafeti seçerken %100 pamuktan yapılmış olmasına özen göstermelisin. Naylon ya da sentetik karışımlı kıyafetleri tercih etmemelisin. Pamuktan yapılmış giysiler hem vücudunu daha sıcak tutar hem de hava almasını sağlar.

Doğru iç çamaşırı

Hamileliğin ilk üç ayından itibaren göğüsler belirgin şekilde büyümeye başlar. Bu aşamada göğüs ölçüne tam uyacak ve meme dokuna destek sağlayacak sütyenler almalısın. Bu çamaşırların geniş askılı ve balenli olmasına da dikkat etmelisin. Şayet göğüslerin çok fazla büyüdüyse, uyurken destek sağlaması için özel olarak üretilmiş sütyenlerden tercih etmelisin. Hamilelik sürecinde göğüslerinin deforme olmasını istemiyorsan, seçtiğin iç çamaşırı ile meme dokuna destek vermelisin.

Ayakkabı seçimi

Hamilelik dönemi için topuklu ayakkabılar oldukça tehlikelidir. Bu dönemde topuklu ayakkabılar yerine yüksek tabanlı, tabanı kaymayan ve hava alan ayakkabıları tercih edebilirsin.

Rahat giysiler

Hamile kıyafetlerinde esneme özelliği olan likralı kumaşlar kullanılır. Fakat likralı kumaşlar uzun süre ısıya maruz kaldığında fonksiyonunu yitirir. Bu yüzden kıyafetlerini dinlendirerek giymeye özen göstermelisin.

Hamile kalmayı kolaylaştıran öneriler

Hamile kalmadan önce yumurtlama dönemini hesaplayarak daha sağlıklı bir hamilelik planlayabilirsin.

263

Düşük sonrası depresyon

Gebelikte düşük, bir kadın için belki de dünyada yaşayabileceği en kötü deneyimlerden bir tanesi. Anne adayının son isteği bebeğini kaybetmektir. Ancak ne yazık ki, düşük vakaları sıkça yaşanıyor. Düş

361

Hamile eşlere nasıl davranılmalı?

Hamilelik, zor bir süreçtir. Dokuz ay bir bebeği karnında taşımak, duygusal değişiklikleri, endişeleri, ağrıları ve çok sayıda sorunu beraberinde getirir. İşte bu dönemde eşler de hamile anne adayları

438

Hamilelikte yapılması ve yapılmaması gerekenler

Tüm anne adayları için hamilelikte yapılması ve yapılmaması gerekenler mevcut. Tabii bir de komşulardan, yakınlarından ve aile bireylerinden gelen tavsiyeler var. Unutmamalısın ki hamilelik sürecinde

23786