En iyi 5 makyaj temizleme yağı

Makyaj yağını hala denemediysen, kullanım önerilerine mutlaka göz atmalısın.

Makyajını ne kadar iyi temizlersen o kadar sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olursun. Makyaj yağı; makyaj kalıntılarını derinlemesine temizler ve cildini nemlendirerek beslenmesine yardımcı olur.

Temizleme yağı nedir?

Cildi derinlemesine temizlemenin birkaç farklı yolu mevcut. Suyla, yağla veya fırça ile yüzünü temizleyebilirsin. Su ile cildi temizlemek genel bir alışkanlık olsa da, yağ ile makyajı çıkarmak da çok iyi sonuç veren bir yöntem. Temizleme yağlarının çoğu vitaminler ve amino asitlerin karışımından oluşuyor. Bu karışım da yaşlanma karşıtı makyaj temizleme etkisi yaratıyor ve cildini yağlandırmıyor.

Makyaj temizleme yağı nasıl uygulanır?

Makyaj temizleme yağını kuru cildine masaj yaparak uygulayabilirsin. Daha sonra yüzünü ılık su yardımıyla temizleyebilirsin.

Ne işe yarıyor?

En ağır makyajları bile kolaylıkla çıkaran makyaj temizleme yağı ciltteki kiri ve makyajı derinlemesine temizliyor. Yüzünü yıkayarak yağdan arındırdıktan sonra da pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip oluyorsun.

Dior Hydra Life Oil To Milk – Makeup Removing Cleanser

Fiyatı: 152,00 TL

Bu çok etkili makyaj temizleme yağı, suyla temas ettikten sonra içeriği zengin kremsi süte dönüşüyor. Tatlı badem yağı ile zenginleştirilmiş besleyici makyaj temizleme sütü, yağlı bir his olmadan yüzündeki ve gözlerindeki bütün makyajı temizliyor.

The Body Shop – Camomile Temizleme Yağı

Fiyatı: 72,90 TL

Bu yüz temizleme yağı hem makyaj kalıntılarını yok diyor hem de temiz ve tazelenmiş bir cilt dokusu sağlıyor.

Yves Rocher- Papatya Özlü Temizleme Yağı

Fiyatı: 26.30TL

İçeriğindeki organik papatya suyu ile cildini yumuşatır ve yatıştırır. Su ile temasında yağ formu süt formuna dönüşerek cildinde yağlı bir his bırakmaz.

Kiehls – Botanical Cleansing Oil

Fiyatı: 135,00 TL

Su ile emülsiyon oluşturarak temizleme sütüne dönüşen ürün; içeriğindeki skualan, akşam sefası ve lavanta yağı sayesinde cildinin nem dengesini sağlıyor, cildini yatıştırıyor ve besliyor.

Mac – Cleanse Off Oil

Doğal yağ içeren ve akne oluşturmayan bu ürün, kalıcı ve su geçirmez makyaj ürünlerini bile nazikçe çıkmasını sağlar.

Traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları

Traş sonrası kızarıklık ve iltihaplanma sorunu yaşıyorsan bu önerilerimiz tam sana göre… İşte, traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları...

938

Karbon peeling ne işe yarar?

Karbon peeling, cilt lekelerini ortadan kaldırır, gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar ve cilde daha parlak bir görünüm kazandırır.

2461

Altın maske hakkında her şey

Altın çağını yaşayan cilt bakım maskeleri, popülerlikte birbirleriyle yarışıyorlar. Altın yüz maskesi de son dönemde yeni ve etkili cilt bakım ürünü olarak tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor.

2629

Kağıt havludan makyaj temizleme mendili yapımı

Doğal ürünler kullanmayı yaşam biçimi haline getirdiysen, makyaj temizleme mendilini de kendin yapabilirsin.

1082