En iyi 5 makyaj temizleme yağı

Makyaj yağını hala denemediysen, kullanım önerilerine mutlaka göz atmalısın.

Makyajını ne kadar iyi temizlersen o kadar sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olursun. Makyaj yağı; makyaj kalıntılarını derinlemesine temizler ve cildini nemlendirerek beslenmesine yardımcı olur.

Temizleme yağı nedir?

Cildi derinlemesine temizlemenin birkaç farklı yolu mevcut. Suyla, yağla veya fırça ile yüzünü temizleyebilirsin. Su ile cildi temizlemek genel bir alışkanlık olsa da, yağ ile makyajı çıkarmak da çok iyi sonuç veren bir yöntem. Temizleme yağlarının çoğu vitaminler ve amino asitlerin karışımından oluşuyor. Bu karışım da yaşlanma karşıtı makyaj temizleme etkisi yaratıyor ve cildini yağlandırmıyor.

Makyaj temizleme yağı nasıl uygulanır?

Makyaj temizleme yağını kuru cildine masaj yaparak uygulayabilirsin. Daha sonra yüzünü ılık su yardımıyla temizleyebilirsin.

Ne işe yarıyor?

En ağır makyajları bile kolaylıkla çıkaran makyaj temizleme yağı ciltteki kiri ve makyajı derinlemesine temizliyor. Yüzünü yıkayarak yağdan arındırdıktan sonra da pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip oluyorsun.

Dior Hydra Life Oil To Milk – Makeup Removing Cleanser

Fiyatı: 152,00 TL

Bu çok etkili makyaj temizleme yağı, suyla temas ettikten sonra içeriği zengin kremsi süte dönüşüyor. Tatlı badem yağı ile zenginleştirilmiş besleyici makyaj temizleme sütü, yağlı bir his olmadan yüzündeki ve gözlerindeki bütün makyajı temizliyor.

The Body Shop – Camomile Temizleme Yağı

Fiyatı: 72,90 TL

Bu yüz temizleme yağı hem makyaj kalıntılarını yok diyor hem de temiz ve tazelenmiş bir cilt dokusu sağlıyor.

Yves Rocher- Papatya Özlü Temizleme Yağı

Fiyatı: 26.30TL

İçeriğindeki organik papatya suyu ile cildini yumuşatır ve yatıştırır. Su ile temasında yağ formu süt formuna dönüşerek cildinde yağlı bir his bırakmaz.

Kiehls – Botanical Cleansing Oil

Fiyatı: 135,00 TL

Su ile emülsiyon oluşturarak temizleme sütüne dönüşen ürün; içeriğindeki skualan, akşam sefası ve lavanta yağı sayesinde cildinin nem dengesini sağlıyor, cildini yatıştırıyor ve besliyor.

Mac – Cleanse Off Oil

Doğal yağ içeren ve akne oluşturmayan bu ürün, kalıcı ve su geçirmez makyaj ürünlerini bile nazikçe çıkmasını sağlar.

Yosun yağı yüze nasıl uygulanır?

Son dönemde güzellik ve bakım rituellerinin bir parçası olan yosun yağı, cildimizin ihtiyacı olan bir çok mineral ve vitamin barındırıyor. Selülitlerden göz altı sorunlarına çatlaklardan cilt lekeleri

13185

Zeytinyağı ile cilt bakımı

Cildi yumuşatan, parlaklık kazandıran, gençleştiren ve besleyen zeytinyağını sen de doğal güzellik ürünü olarak kullanabilirsin. Yüz maskesi, nemlendirici krem ya da serum... Seçim senin...

19597

Cilt güzelliği için 6 faydalı mineral

Cildine ihtiyacı olan minerallerle destek vererek güzelliğini uzun yıllar koruyabilirsin.

23293

Gençleştiren anti aging rehberi

Yaşlanmayı geciktirmek için sağlıklı beslenmeli ve anti aging ürünlerden destek almalısın.

12002