En iyi 5 makyaj temizleme yağı

Makyaj yağını hala denemediysen, kullanım önerilerine mutlaka göz atmalısın.

Makyajını ne kadar iyi temizlersen o kadar sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olursun. Makyaj yağı; makyaj kalıntılarını derinlemesine temizler ve cildini nemlendirerek beslenmesine yardımcı olur.

Temizleme yağı nedir?

Cildi derinlemesine temizlemenin birkaç farklı yolu mevcut. Suyla, yağla veya fırça ile yüzünü temizleyebilirsin. Su ile cildi temizlemek genel bir alışkanlık olsa da, yağ ile makyajı çıkarmak da çok iyi sonuç veren bir yöntem. Temizleme yağlarının çoğu vitaminler ve amino asitlerin karışımından oluşuyor. Bu karışım da yaşlanma karşıtı makyaj temizleme etkisi yaratıyor ve cildini yağlandırmıyor.

Makyaj temizleme yağı nasıl uygulanır?

Makyaj temizleme yağını kuru cildine masaj yaparak uygulayabilirsin. Daha sonra yüzünü ılık su yardımıyla temizleyebilirsin.

Ne işe yarıyor?

En ağır makyajları bile kolaylıkla çıkaran makyaj temizleme yağı ciltteki kiri ve makyajı derinlemesine temizliyor. Yüzünü yıkayarak yağdan arındırdıktan sonra da pürüzsüz ve temiz bir cilde sahip oluyorsun.

Dior Hydra Life Oil To Milk – Makeup Removing Cleanser

Fiyatı: 152,00 TL

Bu çok etkili makyaj temizleme yağı, suyla temas ettikten sonra içeriği zengin kremsi süte dönüşüyor. Tatlı badem yağı ile zenginleştirilmiş besleyici makyaj temizleme sütü, yağlı bir his olmadan yüzündeki ve gözlerindeki bütün makyajı temizliyor.

The Body Shop – Camomile Temizleme Yağı

Fiyatı: 72,90 TL

Bu yüz temizleme yağı hem makyaj kalıntılarını yok diyor hem de temiz ve tazelenmiş bir cilt dokusu sağlıyor.

Yves Rocher- Papatya Özlü Temizleme Yağı

Fiyatı: 26.30TL

İçeriğindeki organik papatya suyu ile cildini yumuşatır ve yatıştırır. Su ile temasında yağ formu süt formuna dönüşerek cildinde yağlı bir his bırakmaz.

Kiehls – Botanical Cleansing Oil

Fiyatı: 135,00 TL

Su ile emülsiyon oluşturarak temizleme sütüne dönüşen ürün; içeriğindeki skualan, akşam sefası ve lavanta yağı sayesinde cildinin nem dengesini sağlıyor, cildini yatıştırıyor ve besliyor.

Mac – Cleanse Off Oil

Doğal yağ içeren ve akne oluşturmayan bu ürün, kalıcı ve su geçirmez makyaj ürünlerini bile nazikçe çıkmasını sağlar.

Aspirinin güzelliğe 6 önemli katkısı

Sihirli ilaç aspirinin sağlığımıza olan katkısı kadar güzelliğimize de birçok fayda sağlıyor. Aspirini güzellik rutinine ekleyerek parlak saçlara ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsin.

8659

Avokado yağının güzelliğe 5 faydası

Avokado yağı, son yılların en popüler güzellik ürünleri arasında yer alıyor.

15120

Güneş lekeleri için 6 doğal maske tarifi

Güneş lekelerine bitkisel çözüm arıyorsan bu doğal maske tariflerini deneyebilirsin.

34006

Yüz maskesi yaparken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Yüz maskeleri bakım ritüellerinin vazgeçilmezleri.... Cildimizi toz, rüzgar ve olumsuz faktörlere karşı koruyan yüz maskelerini uygularken bu kurallara dikkat etmelisin.

8848